comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Kasımpaşa'nın kiralık yıldızları Trezeguet ve Bernard Mensah fark yaratıyor!

24 Mart 2018, Cumartesi 22:52

Kasımpaşa Süper Lig'in en ekonomik bütçesine sahip takımlarından birini kurarken bu sezon kiraladığı genç oyuncularıyla fark yarattı.

FutbolArena - Süper Lig'e 2012-2013'da yükselen ve 6. sezonunu geçiren Kasımpaşa, son 2 sezonda bütçe kısıtlamasına gitmiş ve daha çok genç kiralık oyunculara yönelmişti. Kasımpaşa buna rağmen Süper Lig'de iki sezondur ligi orta sıralarda geçiriyor ve düşme korkusu yaşamıyor. Kasımpaşa'nın bu sezon kiraladığı genç oyuncular da fark yaratıyor. Anderlecht'ten kiralanan Trezeguet ve Atletico Madrid'ten kiralanan Bernard Mensah adam eksiltmeleriyle dikkat çekiyor.


Süper Lig'in en iyi çalımcıları


Opta'nın verilerine göre Süper Lig'de geride kalan 26 haftada, en az 10 maça çıkmış tüm futbolcular içinde maç başına 3.6 başarılı dripling ile en çok çalım atan futbolcu Trezeguet oldu. Kasımpaşa'nın 23 yaşındaki Mısırlı kanat oyuncusu Trezeguet'in 2.5 milyon euroluk bir satın alma opsiyonu bulunuyor ve Kasımpaşa'nın bu opisyonu kullanması bekleniyor. 

Süper Lig'de Trezeguet'ten sonra en çok adam geçen futbolcu Bursaspor'un kanat oyuncusu Kembo olurken, onu Osmanlıspor'dan Musa Çağıran 3.4'lük ortalaması ile takip etti. 
4. sırayı ise 4 futbolcu paylaşıyor. Fenerbahçe'de Aatıf ve Alper Potuk 3.3 adam geçme ortalamasına sahip. Ayrıca Vagner Love ve Mensah'ın oranları da 3.3Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.