comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Kasımpaşa'dan şut yağmuru! Muhteşem üçlü Trezeguet, Eduok ve Diagne

10 Ekim 2018, Çarşamba 20:32
Kasımpaşa'dan şut yağmuru! Muhteşem üçlü Trezeguet, Eduok ve Diagne

Kasımpaşa, Süper Lig'de 2018-2019 sezonuna mükemmel başladı. Kasımpaşa'nın özellikle ileri üçlüsü durdurulamıyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2018-2019 sezonu sürprize son derece açık başladı. İlk 8 haftada ortaya çıkan sürpriz performanslardan biri de Kasımpaşa'ya aitti. Kasımpaşa'nın özellikle hücum üçlüsü Trezeguet, Samuel Eduok ve Mbaye Diagne rakiplerine korku salıyor. 

LİGİN EN ÇOK ŞUT ÇEKEN TAKIMI
Süper Lig'de geride kalan ilk 8 haftanın en çok şut çeken takımı da Kasımpaşa oldu. Matchstudy verilerine göre Kasımpaşa, maç başına 14.6 şut ile Beşiktaş, Sivasspor ve Galatasaray'ı geride bırakarak ligin zirvesinde yer aldı. İsabetli şutta ise maç başına ortalama 6 isabet oranı ile Beşiktaş (6.3) ve Galatasaray'ın (6.1) ardından 3. sırada yer aldılar.

Öte yandan Süper Lig'in ilk 8 haftada en çok şut çeken 2. oyuncusu Trezeguet ve 4. oyuncusu da Diagne oldular. Bu iki oyuncu isabetli şut sayısında ise zirvede yer aldılar. 
Süper Lig'de ilk 8 haftanın en çok isabetli şut atan oyuncusu Trezeguet 17, 2. sıradaki Diagne ve Rodallega ise 14'er isabetli şut attılar. Trezeguet, şut asisti sıralamasında da 17 şut asisti ile 3. sırada yer aldı. 

Sezonun ilk 8 haftasını Mbaye Diagne 8 golle gol krallığında zirvede kapatırken, golcü oyuncu bir de asist yaptı ve 9 gole katkı sağladı. 

Geçen sezonun flaş ismi Trezeguet bu sezona da iyi başladı ve 8 haftada 3 gol 3 de asist yaptı. Bu ikilinin partneri Samuel Eduok da ilk 8 haftada 4 gol atarken bir de asist yaptı ve o da 5 gole direkt katkı sağladı. Bu üç oyuncu toplamda 20 gole direkt katkı sağladılar. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!