comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Kasımpaşa'da TL'ye geçiş! Tüm futbolcuların maaşları

09 Ekim 2018, Salı 22:41
Kasımpaşa'da TL'ye geçiş! Tüm futbolcuların maaşları

Kasımpaşa yönetimi geçtiğimiz hafta takımdaki tüm futbolcuların maaşlarını TL olarak ödedi ve bu konuda geçerli bir anlaşma yaptı. 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig takımlarından Kasımpaşa'da yönetim, takımdaki tüm futbolcuların maaşlarını TL üzerinden ödedi. Kasımpaşa yönetimiyle futbolcularla yapılan anlaşmada Ocak ayına kadar olan maaşların, TL olarak güncel kur farkı üzerinden ödeneceği kararlaştırıldı. 


Futbolcuların maaşlarının TL üzerinden ödenmesi


Süper Lig'de futbolcuların maaşlarının TL'ye çevrilmesi konusunda Kasımpaşa'dan hamle geldi. Kasımpaşa yönetimi, geçtiğimiz hafta futbolcuların maaşlarını TL üzerinden güncel kur farkıyla ödedi. Yapılan anlaşmada Ocak ayına kadar yine güncel farkı üzerinden ödeneceği, Ocak 2019'dan itibaren ise 5.2 sabit kurdan yine TL üzerinden ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. 

RESMİ GAZETE BİLDİRİYİ YAYIMLAMIŞTI
Resmi Gazete'de geçtiğimiz günlerde yayımlanan tebliğin ilgili maddesinde, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vatandaşlık bağı bulunmayan Türkiye'de yerleşik kişilerin taraf olduğu iş sözleşmelerinde, sözleşme bedelinin ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülüklerinin döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırılması mümkündür. ifadeleri yer almıştı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (17 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.