comScore

Karşıyaka Karşıyaka

Karşıyaka'ya yine puan silme cezası geliyor!

19 Ekim 2017, Perşembe 17:44
Karşıyaka'ya yine puan silme cezası geliyor!

Karşıyaka, borçlarını ödeyemezse yine puanı silinecek! FIFA 25 Ekim'e kadar süre verdi...

FutbolArena - Karşıyaka, 25 Ekim'e kadar 78 bin Euro bulamazsa 9 puan silme cezası alacak. Daha önce de toplam 6 puan silme cezası alan Kaf-Kaf'ın eksi 9 puana gerileme ihtimali bulunuyor.


Karşıyaka'nın kaç puanı silinecek?


TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Karşıyaka'nın, hem FIFA hem de Ulusal Kulüp Lisans Kurulundan aldığı 3'er puan silme cezasının yanında 25 Ekim'e kadar 78 bin Euro bulamazsa 9 puanı daha silinecek.


Karşıyaka'nın puanı neden silindi?


Karşıyaka'nın eski futbolcularından Okan Şahingöz'ün Hollanda'daki yetiştirici kulüplerinin talebini değerlendiren FIFA Disiplin Komitesi, Karşıyaka'ya 25 Ekim'e kadar süre verdi. Yeşil-kırmızılı kulüp, takıma 2014-2015 sezonunda transfer olup bu sezon başında ayrılan gurbetçi futbolcunun Hollanda'daki eski kulüpleri Almare City, AZ Alkmaar ve AFC'ye 25 Ekim'e kadar toplam 78 bin Euro yetiştiricilik bedeli ödeyemezse, her kulüp için 3'er puan olmak üzere toplam 9 puan silinecek.
Türkiye Futbol Federasyonu, eski futbolcularından Banahene'ye olan borcunu ödememesi nedeniyle FIFA'nın 8 Eylül'de 3 puan silme cezası verdiği Karşıyaka'nın bu cezasını puan tablosuna yansıtmıştı. Ulusal Kulüp Lisans Kurulu'nun yeşil-kırmızılılara lisans kriterlerini yerine getirmediği için 20 Eylül'de kestiği 3 puan silme cezasının da önümüzdeki günlerde uygulanması bekleniyor. Karşıyaka'nın bu cezaların üzerine 9 puanının daha silinmesi durumunda eksi 9 puana gerileme ihtimali bulunuyor.

Alt liglerle ilgili tüm gelişmeleri Ali Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!