comScore

Karşıyaka Karşıyaka

Karşıyaka'ya müjde! 9 puanlık cezadan kurtuldular

25 Ekim 2017, Çarşamba 14:31
Karşıyaka'ya müjde! 9 puanlık cezadan kurtuldular

Karşıyaka, İzmirli iş adamının 100 bin TL değerindeki bağışı sayesinde cezadan kurtuldu.

FutbolArena - Karşıyaka Kulübüne müjde. Eski futbolcularından Okan Şahingöz'ün Hollanda'daki yetiştirici kulüplerine vermesi geren 78 bin Euro'yu veremediği için 9 puan silme cezasıyla karşı karşıya kalan Karşıyaka Spor Kulübü'ne İzmirli iş adamı 100 bin TL bağış yaptı. 


Karşıyaka 9 puanlık cezadan kurtuldu


100 BİN TL'LİK BAĞIŞ KURTARDI

İzmir'in köklü kulüplerinden Karşıyaka, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak'ın yaptığı 100 bin TL'lik bağış sonrası 9 puan silme cezasından kurtuldu. Bağışı sosyal medya hesabından duyuran Karşıyaka Spor Kulübü, Sancak'a teşekkür etti. 
Karşıyaka'nın eski futbolcularından Okan Şahingöz'ün Hollanda'daki yetiştirici kulüplerinin talebini değerlendiren FIFA Disiplin Komitesi, Karşıyaka'ya 25 Ekim'e kadar süre verdi. Yeşil-kırmızılı kulüp, takıma 2014-2015 sezonunda transfer olup bu sezon başında ayrılan gurbetçi futbolcunun Hollanda'daki eski kulüpleri Almare City, AZ Alkmaar ve AFC'ye 25 Ekim'e kadar toplam 78 bin Euro yetiştiricilik bedeli ödeyememesi durumunda, her kulüp için 3'er puan olmak üzere toplam 9 puan silinecekti.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!