comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Karavaev, Fenerbahçe'nin teklif yaptığına inanmadı

10 Ocak 2017, Salı 22:54
Karavaev, Fenerbahçe'nin teklif yaptığına inanmadı

Karavaev, menajerinin kendisine ilettiği Fenerbahçe teklifinin şaka olduğunu sandı.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin Shakhtar Donetsk'ten kiraladığı kanat oyuncusu Oleksandr Karavaev, transfer sürecini anlattı.
 

Oleksandr Karavaev'in Fenerbahçe'ye transferi


Ukrayna basınına konuşan Karavaev, menajerinin kendisine ilettiği Fenerbahçe teklifini şaka zannettiğini itiraf etti. İşte o açıklamalar:

'ŞAKA SANDIM'
"20 Aralık günü tatildeydim. Menajerim beni arayıp, Fenerbahçe'den teklif geldiğini söyledi. Benimle dalga geçmemesini söyledim. Sonra bana Shakhtar Donetsk'e gelen resmi yazıyı gönderdi. Çok şaşırdım. Düşünmeden kabul ettim. Fenerbahçe benim için büyük bir adım oldu. Çok şey öğreneceğime eminim."

"ZORYA - FENERBAHÇE MAÇLARINDA BEĞENMİŞLER"

"Fenerbahçe'ye katıldıktan sonra Advocaat ile toplantı yaptım. Beni ekibiyle birlikte Fenerbahçe - Zorya maçlarında çok beğendiklerini söylediler. Daha iyisini Fenerbahçe'de göstermemi istediler. Zaten o maçlardan birinde karşılaşma sonu Fenerbahçe teknik heyetinden biri yanıma gelip futbolumu çok beğendiğini söylemişti. O kişi Advocaat'ın yardımcısıymış, sonradan öğrendim."

"FENERBAHÇE OYUNCULARI DÜNYA ÇAPINDA"

"İlk idmanda Fenerbahçeli futbolcuların seviyesinin dünya çapında olduğunu gözlerimle gördüm. Hepsi çılgın. Beni çok çabuk içlerine kabul ettiler. İlk maçımda 1 gol, 1 asist yaptım. Bu sadece bir hazırlık maçıydı. Daha çok çalışacağım."

"LENS İLE FORMA SAVAŞI VERMİYORUM"

"Jeremain Lens takımın sorunlu bölgesi olduğu için sağ kanatta görev alıyor. Aslında solda oynamayı istiyor. Bu yüzden Lens ile bir forma savaşı vermiyorum. İhtiyaç halinde sağ bekte de oynayabiliyorum."

"YAZ AYLARINDA TEKRAR KONUŞACAĞIZ"

"Sözleşmemde satın alma opsiyonu yok. Geleceğim yaz aylarında belli olacak. Sözleşmem bitince oturup konuşacağız. Öncelikle sürekli forma giyip, 2 ligi ve kupayı kazanmak istiyorum."FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)