comScore

Karabükspor Karabükspor

Ziya Ünsal: 'Öncelikli hedefimiz ligde kalmak '

18 Ocak 2018, Perşembe 15:58
Ziya Ünsal: 'Öncelikli hedefimiz ligde kalmak '

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Ziya Ünsal, Süper Lig'in ikinci yarısında hedeflerinin lige tutunabilmek olduğunu açıkladı.

FutbolArena - Kardemir Karabükspor Kulübü başkanı Ziya Ünsal, İHA'da yaptığı özel açıklamada bu sezon Süper Lig'de hedeflerinin ligde kalmak olduğunu açıkladı. Kardemir Karabükspor Transfer haberleri FutbolArena'da.


Karabükspor Başkanı Ziya Ünsal'dan açıklamalar


Kardemir Karabükspor kulüp başkanı Ziya Ünsal, öncelikli hedeflerinin ligde kalmak olduğunu söyleyerek, “Futbolcular arasındaki bazı kadrolaşma takımımızın şuandaki ligdeki yerini bu şekilde olumsuz olarak muhafaza etmesine sebep oldu” dedi.

''KADROLAŞMA BİZİ BU HALE DÜŞÜRDÜ''
“Bu göreve gelirken bu işin zorluğunu ve hangi sıkıntıları birlikte yaşayacağız, bu sıkıntıdaki zorlukları aşma noktasında bütün analizleri yaparak işe oradan başladık. Buranın en önemli noktası şuanda transfer dönemi. Takımda daha önce kaynaklanan ücretlerin ödenememesi ve içinde bulunan mali yükün ağırlığından dolayı bazı oyuncularla yollarımızı ayırmak durumunda kaldık. Buna bağlı olarak da, ödeme yükümlülüğümüzü yerine getirmemizden dolayı da kulübün içerisinde oluşan belli kadrolaşma özellikle bunu tırnak içinde söylüyorum, 'futbolcular arasındaki bazı kadrolaşma' takımızın şuandaki ligdeki yerini bu şekilde olumsuz olarak muhafaza etmesine sebep oldu.

Bunu ilk tespit ettiğimiz noktada ileriye dönük olarak yapacaklarımızın birinci aşamasında bu oyuncularla ilgili tasarruflar ve bu kadrolaşmayı acilen kırmak olduğunu tespit ettik. Buradan hareket ederek de bazı oyuncularla yollarımızı ayırdık ve bunu yaptıktan itibaren de Fenerbahçe ve Trabzonspor maçında katkılarını ve faydalarını görerek sahaya yansıdığını hissettik. Ancak 10'a yakın oyuncunun tasviyesinden sonra takımda bazı eksik noktalar karşımıza çıktı. Bunu da tamamlayabilmek için transfer sezonunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyordu.

Mali ve maddi imkanlar ölçüsünde değerlendirdik ve takımımıza kattığımız oyuncularımızın en iyisini mali imkanlar yapmayı hedefledik. Şuana kadar transferlerimiz hemen hemen bitti. Bir veya iki oyuncu daha katma durumumuz olacak. Onun dışında takımımız şuan hazır”

''TAKIM TAMAMEN YERİNE OTURDU''

“Kampın ortalarına doğru bu eksiklikleri gidererek takıma katmaya gayret ettik. Bu oluşumlar noktasında da gördüğümüz o ki, kampın sonuna doğru artık takımın tamamen yerine oturduğu ve bundan sonra maçlara hazır olduğudur. Yapılacak maçlarda en iyi sonucun alınacağını tahmin ediyoruz. Şuanda ligdeki durumumuz malum. Süper Lig'de ki durumumuzu bu şekliyle kırmanın yolunu ortaya koyduk. Mevcut teknik heyetimizde bunların çalışması ve çabası içerisinde”

''HER ALTERNATİFİ ORTAYA KOYARAK TRANSFERLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK''

 “Ligde kalmayı planlarken de yapılan transferlerin her ihtimale karşı ne yapabiliriz, önümüzdeki süreci nasıl değerlendirebiliriz ve olası ters bir durumda da kulübün bu işleyişini nasıl getirebiliriz diye çalışma yaptık. Bu şekilde transferleri değerlendirerek yaptık. Yapılan transferlere bakarsak, 2 ve 1.5 senelik olarak. Bu önümüzdeki sezonu da sürdürebilme adına yaptığımız bir hareket. Her alternatifi ortaya koyarak, değerlendirerek transferlerimizi gerçekleştirdik. Yaptığımızı bu transferlerle Karabükspor'un bu ligde yerini muhafaza edebileceği inancındayız. Futbolcularımızda özellikle buraya odaklanmış durumda”

''BİRLİKTELİK İÇERİSİNDE TAKIMA DESTEK OLUNMALI''

“Hala katkı vereceğini söyleyenler olmuştu ama bunların birkaç tanesi katkı anlamında kulübe destekte olmadı. Özellikle Kardemir tarafından aldığımız destek noktasında yönetim kurulu başkanı Ömer Faruk Öz'e teşekkür ediyorum. Binde ikiler noktasında çok büyük sıkıntılarımız var. Bu binde ikiler tüccarlarımız ve sanayicilerimizin Kardemir'den aldığı demirlerden Karabükspor'a verdiği bir katkı. Bu katkıyı bazılarının ödemediklerini görüyoruz. Kendilerine rica ettik bazı girişimlerde bulunduk ama bugüne kadar herhangi bir değişiklik olmadı. Bu sıkışık dönemde Karabükspor'a bu anlamda destek vererek rahatlatırlar diye düşünüyorum.

Aksi halde bizim bunların dışında gelirimiz yok ve bunu en iyi bilenler kendileri. Ben özellikle Karabükspor noktasında bu ayrışmanın ortadan kalkarak bir birliktelik içerisinde takıma destek olunması gerektiğini düşünüyorum ki, öyle değerlendirilerek geldik ve kendilerinin söyledikleri de bu. Karabükspor bu desteklerin olmaması durumunda ayakta durması mümkün değil. Binde ikiler noktasında biraz daha gayretli olurlarsa kendileri kulübü biraz daha hafifletmiş olurlar. Şunda çok sıkıntılı bir sürecimiz yok ama günlük bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Transfer dönemini sağlıklı bir şekilde atlattık.”

''ÖĞRENCİLERİN DAVRANIŞI BİZİ DUYGULANDIRDI''

“En başta söz verip de bu işi birlikte yürüteceğiz dediğimiz arkadaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Karabükspor'a katkılarını esirgemesinler. Bir araya gelip de Karabükspor'a ve şehrin diğer olgularına atıfta bulunurken, kendilerini geriye çekmelerinin tam tersinde şehrimizdeki öğrencilerin duyarlıkla Karabükspor'a destek verme adına ortay çıkması bizi ayrıca duygulandırdı"

Karabükspor Başkanı Ziya Ünsal, kulübe ekonomik katkı sağlama adına şort ve kola reklam bağlantısı yapma adına bir dizi çalışma yaptıklarını ve bununda yakın zamanda nihai sonuca ereceğini umut ettiklerini de sözlerine ekleyerek, eğer bunlardan birini vermeleri durumunda çorap ve şort ile koldan birine de ayrı bir reklama da açık olduklarını kaydetti.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)