comScore

Karabükspor Karabükspor

Ünal Karaman: "Karabükspor'da bu durumda rahatsızım"

18 Mayıs 2018, Cuma 20:31
Ünal Karaman:

Karabükspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Traboznspor maçının ardından son derece önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Karabükspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Süper Lig 34. haftasında oynanan Trabzonspor maçının ardından Türk futboluna dair önemli açıklamalarda bulundu. 

"SEZON BAŞINDA ASLINDA FENA KADRO KURULMADI"
Sezon başından itibaren Karabükspor aslında fena bir kadro kurmadı. Sonuçta lige gönderdiği oyunculara bakarsanız, kamuoyu bu oyuncular hakkında fikir sahibi. Devre arasında ayrılanlar oldu. 

"BEN BU TABLODAN RAHATSIZIM"

Söylenecek çok şey var. Böyle bir tablodan ben rahatsızım, üzülüyorum. Camialar biraz daha planlı programlı işlerini yapmalılar. Bir sezonu planlarken, takım mühendisliği, mali durumu ayağını yorganına göre uzatma... Bu işleri dengeli tutmak lazım. Devre arasında gönderdiği oyunculara ödemeniz gereken bedeller var, aldığınız oyunculara ödemeniz gereken bedeller var. 

"FUTBOLCU TATİLİNİ SPORCU GİBİ YAPMALI"

Futbolcu kardeşlerimin hepsine gösterdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Onları rencide etmem söz konusu değil. Bakın, bu onların mesleği. Şimdi yeni sezona girecekler. Oyuncu tatilde, tatilini sporcu gibi yapmalı. Sezona hazır gelmeli. Ben ligin bitimine 8 hafta geldiği anda hala kilo problemi olan oyuncu var dememeliyim. Ben farklı şeyler konuşmalıyım spor adamı olarak. Karabükspor devre arasında sezon planlamasını önümüze yıla göre yapmış ama önümüzdeki yıl da bu kadro planlamasının da işi zor. 

"SEVGİMDEN ASLA TAVİZ VERMEM..."

Bir camiaya hizmet ediyorsunuz. Tamam ben bir kadro yapayım da, ne olacak tarzında bakma şansımız söz konusu değil. Bu konuda kendimize ve arkadaşlarımıza acımasız olacağız. Yoksa 3-5 lira para kazanacağım, bu acı onun ederi değil. Ben mühendis, mimar değilim. Ben spor adamıyım. Futbol oynadığım dönemde de kendime hep acımasız oldum. Sevgimden asla taviz ermem. Ciddiyetimiz olacak ama bunların hepsi belli bir dirençle beraber olur. Süper Lig'e geliyoruz dersek, o ölçü içinde dengeli olmamız lazım. 

Son dakika Karabükspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"