comScore

Karabükspor Karabükspor

Süper Lig'de yabancıların ayakta tuttuğu takımlar

22 Mart 2017, Çarşamba 11:55
Süper Lig'de yabancıların ayakta tuttuğu takımlar

Süper Lig'de geride kalan 25 haftalık süreçte yabancı oyuncularından en fazla skor katkısı alan takımlar belli oldu.

FutbolArena Analiz - Spor Toto Süper Lig'in 25. haftası geride kalırken yabancı oyuncuların performanslarına bağımlı kalan takımlar da ortaya çıktı. Ligde attıkları gollerin büyük bölümünü yabancı oyuncularından bulan takımlar arasında Kardemir Karabükspor, Atiker Konyaspor ve Aytemiz Alanyaspor zirvede yer aldı.

KARABÜK'TE GOLLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ YABANCILARDAN
Süper Lig'de topladığı 34 puanla 9. sırada yer alan Kardemir Karabükspor'da yabancı oyuncuların atılan gollerdeki payı oldukça yüksek. Ligde toplamda 30 gol atan Karabükspor'da yabancı oyuncuların attıkları gol ve yaptıkları asistler, takımın toplam gollerinin %93,3'ünü oluşturuyor. Karabükspor'da yerli oyuncuların skora olan katkısı %7,7'de kaldı.

35 puanla 8. sırada yer alan Atiker Konyaspor'da da toplam gollerin %80,8'lik bölümünde yabancı oyuncuların etkisi oldu. Yeşil beyazlılarda özellikle Riad Bajic attığı gollerle bu alanda öne çıktı. 

Ligin alt sıralarında yer alan Adanaspor'da da yabancı oyuncular ön plandaydı. Turuncu beyazlı ekipte özellikle Maggaye Gueye, Renan ve Roni skora olan katkılarıyla dikkat çekti. Adanaspor'da toplam atılan gollerin &77,3'ünde yabancı futbolcuların payı oldu.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!