comScore

Karabükspor Karabükspor

Süper Lig'de en isabetli orta kesen futbolcular

09 Ağustos 2017, Çarşamba 17:37
Süper Lig'de en isabetli orta kesen futbolcular

Süper Lig'de geçen sezon en çok isabetli orta kesen futbolcuları derledik.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geçen sezon en çok isabetli orta kesen oyuncuları pozisyonlarına göre inceledik. Bek pozisyonunda Karabükspor'dan Iasmin Latovlevici, kanatta da Beşiktaş'tan Ricardo Quaresma fark yaratan oyuncular oldular.


En çok isabetli orta yapan sağ bekler


Sağ bekte bu konuda çok başarılı diyebileceğimiz bir isim yoktu. Ta ki devre arasında Medipol Başakşehir Junior Caiçara'yı transfer edene kadar. Caiçara sadece bir devre oynamasına rağmen 26 isabetli orta yaparak zirvede yer aldı. 

Onu 25 isabetli orta ile Celutska ve Kasımpaşa'dan Popov takip ederken, Gaziantepspor'dan Barış Yardımcı ve Adanaspor'dan Diago da 20 isabetli orta yaptılar. Sabri Sarıoğlu da 18 isabetli orta ile bu listede 6. sıradaydı.


En çok isabetli orta yapan sol bekler


Orta konusunda geçen sezon fark yaratan isimlerden biri Latovlevici idi. 5 isabetli orta ile sol bekler arasında zirvedeydi. Onu 47 isabetli orta ile Akhisar'ın sol beki Ömer Bayram izledi. Ramon Motta 32, Barry Douglas 30 isabetli orta yaparken Rizespor'dan Dhurgham İsmael de 23 isabetli orta yaptı. 


En çok isabetli orta yapan sağ kanat


Sağ kanatta 89 isabetli orta ile ligin açık farkla en iyisi Quaresma bulunuyordu. Onu 61 isabetli orta ile Jeremain Lens takip etti. Edin Visca 40, Tunay Torun 34 ve Daniel Candeias da 29 isabetli orta yaptı.


En çok isabetli orta yapan sol kanat


Sol kanatta ise Osmanlıspor'dan Regattin 65 isabetli orta ile zirvedeydi. Onu 33 kez ile Aydın Karabulut takip etti. Güray Vural ve Jantscher de 32 isabetli orta yaparken, Cengiz Ünder ve Özgür Çek de 31 isabetli orta yaptılar.
Süper Lig ile ilgili tüm analizler için Süper Lig Analiz sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.