comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor'un büyük şanssızlığı, hem atamıyor hem tutamıyor!

09 Şubat 2018, Cuma 18:27
Karabükspor'un büyük şanssızlığı, hem atamıyor hem tutamıyor!

Karabükspor, Süper Lig'de son sırada yer alırken, bu sezon şanssızlıkları ile dikkat çekiyor.

FutbolArena Analiz - Karabükspor, Süper Lig'de 20. hafta sonunda son sırada yer alıyor. Mavi kırmızılı takım, oyun kalitesinden ziyade skor alma konusunda şanssızlık yaşıyor. 


Süper Lig'in en zor gol atan takımı Karabükspor


Spor yazarı Bülent Kalafat'ın hazırladığı 'PDO' verilerine göre Karabükspor, rakip kaleye çektiği isabetli şutların sadece %14'ünü gole çevirerek ligin bu alanda en başarısız takımı oldu. 

Karabükspor aslında rakiplerinden daha az isabetli şut çekmedi. Karabükspor'un isabetli şut istatistiğinde 14. sırada olmasına rağmen ligde 18. sırada olması biraz da golcü eksikliği yüzündendi. 
Süper Lig takımları isabetli şutlarının ortalama %30'unda gol atarken Karabükspor bu konuda %14'te yer alıyor. Yani neredeyse 10 isabetli şutta ancak bir gol atabilen bir Karabükspor görüyoruz. Karabükspor'dan sonra bu konuda en kötü takımlar %23'lük oranlarla Osmanlıspor ve Konyaspor.


Süper Lig'in en kolay gol yiyen 2. takımı da Karabükspor


Öte yandan Karabükspor fırsatları değerlendiremediği gibi kalesinde de kolay goller gördü. Karabükspor aslında hücumundan çok daha iyi savunma performansı gösteriyor. 

Kalesine en az şut çektiren 5. takım Karabükspor. Üç büyükler ve Kayserispor'dan sonra kalesine en az şut çektiren takım olmasına rağmen Karabükspor kalesine gelen topların gol olma oranı çok yüksek. 
Süper Lig takımları kalelerine gelen topların ortalama %69'unu kurtarabilirken, bu oran Karabükspor'da %60'a kadar geriliyor. %59'luk Antalyaspor'un ardından kalesine gelen topların gol olma oranı en yüksek takım %60 ile Karabükspor olarak görülüyor.
Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)