comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor'dan transfer açıklaması: "Ligde kalmamızı sağlayacaklar"

02 Ocak 2018, Salı 17:37
Karabükspor'dan transfer açıklaması:

Karabükspor Başkanı Ziya Ünsal, "Göreceksiniz bu yarıda transfer edeceğimiz oyuncular ligde kalmamızı belli bir noktaya gelmesini sağlayacak" ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Ziya Ünsal, düzgün yönetildiği taktirde takımın her zaman ayakta duracağını, Gaziantepspor gibi kapanma tehlikesi yaşamayacaklarını söyledi. 
 

Karabükspor, Gaziantepspor gibi kapanacak mı?


Başkan Ünsal, yaptığı açıklamada, kendileri gibi 1969 yılında kurulan Türkiye'nin köklü ve bir döneme damgasını vuran Gaziantepspor'un yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanmanın hesaplarını yaptığını belirterek, “Bizim şanslı olduğumuz yanlar var. Karabük şehri her zaman takımına sahip çıkmıştır. Karabük'ün il olmasından demir çeliğin özelleştirilmesine kadar olan süreçlerde şehir her zor günde bir araya gelebilmiştir. Karabükspor olarak biz de hakikaten zor durumdayız. Bu önceden gelen sıkışmışlığın ve birikmişlik Karabükspor'un şuanda mali açıdan içinde bulunduğu yükün sebebi. Bu yükü aşmamızın en büyük etkenlerden bir tanesi Kardemir. Çünkü bizim en büyük sponsorumuz ve ana sponsorumuz. Karabükspor açısından ben kapanma tehlikesini hiçbir zaman görmüyorum. Yeter ki iyi ve yerinde yönetilsin. Gerekli tasarruflarda bulunulsun, bu takım her zaman ayakta durur. Şu anda da şehrin tüm kesimleri takımına sahip çıkıyor. Ben Gaziantepspor'un yaşadığını Karabükspor'un yaşayacağı inancında değilim ama şu bir gerçek, Türk futbolunda takımların yüzde 60-70'i bu tarz sıkıntıları yaşıyor. Bu anlamda federasyon bazı tedbirlerin içine girecektir diye düşünüyorum" dedi.
 

Karabükspor kaç transfer yapacak?


Takımı ligde tutma adına bir dizi çalışmalarda bulunduklarını da kaydeden Ünsal, “3 yabancı ve bazı yerli oyuncularla görüşüyoruz. Karabükspor ile yollarını ayırdığımız bir oyuncu net yok. Şu anda transfer sezonu ile birlikte bütün oyuncularımızın sözleşme süreleri var. Bu arada sözleşmesi bitecek olan oyuncularımızın yerine getireceğimiz oyuncular var. Onlarla oturup konuşuyoruz. Sözleşmemizin bitecek olan ve çalışmak istemediğimiz bazı oyuncular var. Bunlar da bu süreçte gündeme gelecek. Bu ay sonuna kadar bütün durumumuz netleşecek. Rumen oyuncuların durumu ortada, net belli değil. Kampa gelip gelmeyecek oyuncuların durumu da kamp neticesinde belli olacak. Herhangi bir sıkıntılı durumumuz yok ama mali konuda sıkıntımız var. Ayağımızı yorgana göre uzatıyoruz. Birinci önceliğimiz o. Karabükspor'u bu ligde tutacak muhafaza edecek bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz. ‘Ucuz olsun nasıl olursa olsun mantığı' ile yola çıkmıyoruz. Göreceksiniz bu yarıda transfer edeceğimiz oyuncular ligde kalmamızı belli bir noktaya gelmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Karabükspor ile ilgili tüm gelişmeleri Karabükspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)