comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor'da yeni teknik direktör kim olacak?

15 Aralık 2017, Cuma 18:42
Karabükspor'da yeni teknik direktör kim olacak?

Karabükspor'da Avustralyalı teknik direktör Tony Popovic gönderildi. Peki yerine kim geçecek?

FutbolArena Özel - Karabükspor, Süper Lig'de 15. hafta sonunda aldığı 8 puanla son sırada yer alıyor. Kırmızı Mavili takımda Avustralyalı teknik adam Tony Popovic yerine göreve kimin geleceği merak ediliyor. Takımın başına geçici olarak getirilen Levent Açıkgöz'ün kalıcı olma ihtimali hayli fazla.


Karabükspor'un yeni teknik direktörü Levent Açıkgöz mü olacak?


Karabükspor'da uzun yıllar altyapı antrenörü olarak çalışan Levent Açıkgöz, Popovic'in ardından A takımın başına geçti. Açıkgöz geçici olarak teknik direktörlüğe getirilse de takımın başında kalıcı olma ihtimali oldukça fazla. 

Karabükspor'un yaşadığı mali sıkıntılar ortadayken, maliyetli bir teknik direktör ile anlaşma sağlanması zor görülüyor. Bu yüzden Levent Açıkgöz'e bir şans verilecek ve sonuçlar iyi giderse Levent Açıkgöz ile devam edilecek. 
Karabükspor asbaşkanı Ahmet Gölbek de konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Türkiye'de futbol piyasasında çok isimler var. Hemen hemen tüm yönetim kurulu üyelerine işte şurada futbolcular, burada teknik direktör var şeklinde isimler geliyor ama insanların bilmediği bir olay bizim parasal noktadaki sıkıntımız. Öyle isimler var ki, bunlar Kardemir Karabükspor'un teknik direktörlüğünü ücret almadan yaparım da diyorlar. Bizim kendi çocuğumuz Levent Açıkgöz dururken, böyle bir yola da gitmeyi şu an düşünmüyoruz” ifadelerini kullanmıştı. 


Levent Açıkgöz kimdir?


4 Ocak 1971 Karabük doğumlu olan Levent Açıkgöz 2010 yılından bu yana Karabükspor bünyesinde çalışıyor. Altyapı koordinatörlüğü ve U21 takımı teknik direktörlüğü gibi görevleri üstlenen Levent Açıkgöz zaman zaman geçici olarak teknik direktörlükler de yapmış ve bu sezon Galatasaray - Karabükspor maçında Karabükspor Teknik Direktörü olarak sahaya çıkmıştı.

UEFA Pro Lisans sahibi olan 46 yaşındaki Açıkgöz, 1990-1996 yılları arasında Karabükspor'da futbol oynamıştı. Savunma oyuncusu olan Açıkgöz, 2004 yılında futbolu bırakmıştı.


Karabükspor'un teknik direktör alternatifleri


Karabükspor'da para bulunması ve Levent Açıkgöz'ün başarılı olamaması üzerine alternatifler de bulunuyor. Alternatifler arasında Ertuğrul Sağlam, Cihat Arslan ve Hikmet Karaman gibi tecrübeli teknik adamlar bulunuyor. 
Karabükspor ile ilgili tüm gelişmeleri Karabükspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"