comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor'da Tony Popovic'ten, Osmanlıspor yorumu

18 Ekim 2017, Çarşamba 18:07
Karabükspor'da Tony Popovic'ten, Osmanlıspor yorumu

Karabükspor Teknik Direktörü Tony Popovic, Osmanlıspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Karabükspor Teknik Direktörü Tony Popovic, Osmanlıspor'un çok tehlikeli bir takım olduğunu söyleyerek, "Tehlikeli ve kritik oyuncuları var. Çalışmalarımızı bu değerlendirmelere göre yapıyoruz" dedi.

İdman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Popovic, Kayserispor galibiyetini unutarak önlerindeki Osmanlıspor maçına odaklandıklarını söyledi.


Popovic Osmanlıspor maçı için ne dedi?


Osmanlıspor mücadelesi için hafta başından bu yana çalışmalara başladıklarını ve takımın çok iyi hazırlandığını ifade eden Tony Popovic, "Kayserispor mücadelesinde kimse bizim kazanmamızı beklemiyordu ve galip geleceğimiz bir maç olarak görülmüyordu. Çok iyi performans gösterip zorluklara karşı kazandık. Bu hafta çok daha iyi şekilde hazırlanıp daha iyi bir performansla Osmanlıspor karşısında galip geleceğimizi düşünüyorum. 3 oyuncumuz cezalı ve bir oyuncumuz ise sakat. Bu yüzden bu zorluklar içerisinde çözüm bulma odaklı çalışıyoruz. Bulabildiğimiz en iyi çözümü bulup en iyi şekilde sahaya çıkacağız" dedi.
Osmanlıspor'un ligin son sırasında bulunmasının kendileri açısında bir handikap oluşturup oluşturmayacağı yönünde bir soruya ise Popovic, "Geçen hafta bir manada bizde ligin dibindeydik. Osmanlıspor maçını bu açıdan değerlendiriyorum. Çok tehlikeli bir takım olduklarını biliyoruz. Çok tehlikeli ve kritik oyuncuları var. Çalışmalarımızı bu değerlendirmelere göre yapıyoruz" yanıtını verdi.

Türkiye'ye çok kısa sürede adapte olduklarını da kaydeden Popovic, "Çok şanslıyız. Taraftar, şehir ve kulüp çalışanları bizi çok iyi karşıladı ve bize çok iyi bir şekilde 'hoş geldin' dediler. Yemekler çok güzel. Burada çalışma ortamımız çok iyi ve ekip olarak adaptasyonumuz çok iyi gidiyor. Her şeyden ve tüm yemeklerden keyif alıyorum. Burada çok fazla peynir ve et tüketiliyor. Hırvat mutfağına benziyor ve keyif alıyorum, Türk yemeklerini seviyorum” açıklamasını yaptı. 

Öte yandan ligin 9. haftasında başkentte Osmanlıspor'a konuk olacak olan Kardemir Karabükspor'da çalışmalar aralıksız devam ederken, Hasan Doğan Tesisleri'nde Teknik Direktör Tony Popovic yönetiminde yapılan idmana, sakatlığı bulunan Yatabare katılmadı. 

Karabükspor ile ilgili tüm gelişmeleri Karabükspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"