comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor'da savcılık şoku! Ferudun Tankut yönetimi savcılığa verildi

18 Aralık 2017, Pazartesi 11:04
Karabükspor'da savcılık şoku! Ferudun Tankut yönetimi savcılığa verildi

Karabükspor'da başkanlığını bırakan Ferudun Tankut yönetimindeki hesapların geçmişe dönük incelenmesi için savcılığa başvuruda bulunuldu.

FutbolArena Özel - Kardemir Karabükspor'da Ferdun Tankut yönetiminde görev alan Cihan Yılmaz, Abdullah Adatepe, Tansu Gürsel ve Uğur Cebeci, Ferudun Tankut yönetimindeki hesapların geçmişe dönük incelenmesi için savcılığa başvuruda bulundu.


Kardemir Karabükspor'da savcılık şoku


Kardemir Karabükspor eski başkanı Ferudun Tankut yönetimindeki yöneticiler geçmişe dönük hesapların incelenmesi için savcılığa başvuruda bulundu. 

''SORUMLULARIN HAK ETTİKLERİ CEZAYI ÇEKMELERİ İÇİN ÖNAYAK OLMAYA KARAR VERDİK''
Açıklama yapan yönetim kurulu üyeleri: "Biz bugüne kadar kulüp için iyi niyetle ve fedakarlık yaparak çalışan yönetim kurulu üyeleri olarak içinde bulunulan durumdan büyük rahatsızlık duyuyoruz. Bizim için Kardemir Karabükspor her şeyden önce gelir. Bu nedenle de hesapların incelenmesi ve ortada bir suç varsa sorumluların hak ettikleri cezayı çekmeleri için önayak olmaya karar verdik." dedi.

Kardemir Karabükspor'da Avukat Uğur Cebeci imzası ile verilen dilekçe metni şu şekilde;

''Müvekkillerimiz Vali Nafız Kayalı Gençlik Merkezi Salonu'nda 10 Haziran 2017 tarihinde yapılan olağan genel kurulda Karabükspor kongre üyeleri tarafından Kardemir Karabükspor Kulübü yönetim kurulu asil ve yedek üyeliklerine seçilmişlerdir.

06.11.2017 tarihinde dönemin yönetim kurulu ve kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut basının önüne çıkarak yönetim kurulu olarak tüm üyelerle birlikte görevlerinden istifa ettiklerini bildirmiş ve istifa dilekçesi kulübün gelen evrak kayıt defterine işlenerek kayıt altına alınmıştır.

Bu tarihten sonra 13 Kasım 2017 ve 20 Kasım 2017 tarihlerinde Vali Nafız Kayalı Gençlik Merkezi Salonu'nda yapılan olağan üstü kongrelerde, kongre üyelerinin yeterli sayıda katılımı sağlanamadığı için, yeniden olağan üstü genel kurul tarihi belirlenmiş ve 11 Aralık 2017 tarihinde yapılan kongrede Sayın Ziya Ünsal Başkanlığında yeni bir yönetim kurulu belirlenmiştir.

11 Aralık 2017 tarihinde yapılan kongrede, müvekkillerimizin de yer aldığı yönetim kurulu mali açıdan ibra edilmemiştir.

Kongrede yapılan konuşmalarda ve sonrasında yerel ve ulusal medyada çıkan haberlerde;

Müvekkillerimizin de içinde bulunduğu yönetim kurulu üyelerinin kulübü 190 milyon TL civarında borçlandırdığı, Kardemir'de çalışan işçiden kesilen 20,00 TL lik bağışların yine bu yönetim kurulunda bulunan bazı yöneticiler tarafından zimmete geçirildiği, kulüp kasasının futbolcu menajerleri vasıtasıyla boşaltıldığı, geçmiş sezonlarda ve içinde bulunduğumuz sezonda bazı futbolcularla, kendileriyle anlaşılan ücretlerin çok üstü rakamlar karşılığı sözleşme imzalandığı ve aradaki farkın yine bazı yönetici ve menajerler tarafından zimmete geçirildiği gibi iddialar yer almıştır. Verilen bir örnekte 300 bin TL yıllık ücret karşılığında anlaşılan bir futbolcunun sözleşmesine 1 milyon TL yazıldığı ve aradaki 700 bin TL'nin başkan ve bazı yönetim kurulu üyelerince zimmete geçirilerek kulübün zarara uğratıldığı iddia edilmiştir.

Ortaya atılan iddialar akıllara zarar veren, suç içerikli ciddi ithamlardır. Müvekkillerimiz de bu şekilde suç oluşturacak bir eylem yapılmışsa kulüp hesaplarının geçmiş yıllarla bağlantısı da kurularak mali olarak denetlenmesini, kulüp parasını hesabına aktaran, zimmetine geçiren, dolandırıcılık yapan her kim varsa bu kişilerin kamuoyunca değil YÜCE TÜRK ADALETİNCE cezalandırılmasını arzu etmektedirler.

Müvekkillerim kulüp yöneticisi oldukları dönemde icra kurulu üyesi olarak görev yapmadıklarından imza yetkileri de yoktur. Dolayısıyla müvekkillerimizin kulübün mali yapısı hakkında ve kulübün nerelere ne kadar para harcadığı, ne kadar gelirinin olduğu hakkında da bilgileri bulunmamaktadır.


Basında ve kulübün olağan üstü kongresinde müvekkillerimize karşı haksız ithamda bulunan kişilerin, bu ithamlarına dair herhangi bir yasal başvuru yapmamış olmaları karşısında her geçen gün yalan haberlerle müvekkillerim yıpratılmakta, bu durum profesyonel iş yaşantılarına ve sosyal çevresindeki itibarlarına da hızla zarar vermektedir.

Sayılan nedenlerle;

Kardemir Karabükspor'un kulüp hesaplarının geçmiş yıllarla bağlantısı da kurularak mali olarak bağımsız Türk yargısı tarafından denetlenmesi, kulüp parasını hesabına aktaran, zimmetine geçiren, dolandırıcılık yapan her kim varsa bu kişilerin cezalandırılması kamu menfaati açısından zorunluluk haline gelmiştir. Keza yapılacak olan kovuşturma neticesinde verilecek karar hem tüm Karabük ve spor camiasının vicdanını rahatlatacak hem de zincirleme olarak başka suçların işlenmesinin önüne geçecektir.


Bu kapsamda 11 Aralık 2017 tarihinde yapılan Vali Nafız Kayalı Gençlik Merkezi Salonu'ndayapılan kongredeki konuşmalar ve suçlamalar, müvekkillerimizin şikayeti  ve basında çıkan haberlerin de ihbar olarak kabul edilerek;

Kulüp hesaplarının, karar ve ticari defterlerinin, kongre tutanaklarının geçmiş yıllarla bağlantısı da kurularak mali açıdan incelenmesini, kulüp parasını şahsi hesabına ya da kulübün ticari ilişkisi olmayan bir başka kişinin hesabına koşulsuz olarak aktaran, zimmetine geçiren, dolandırıcılık yapan her kim varsa bu kişilerin tespitini, gerekirse bu kapsamda şüpheli olarak görülebilecek işlemlerden dolayı kulübün geçmişte ve şimdi çalışan tüm personellerinin yönetim kurulu üyelerinin sporcusundan malzemecisine kadar ilişkili herkesin ifadelerinin alınmasını, bu şekilde ortada suç sayılabilecek bir eylem varsa sorumlularının tespit edilerek Yüce Türk adaleti tarafından cezalandırılmalarını vekil eden müvekkiller adına arz ve talep ederim.

Müştekiler Vekili

Av. UĞUR CEBECİ''

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!