comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor'da Erkan Sözeri'den Beşiktaş ve Latovlevici açıklaması

07 Eylül 2017, Perşembe 20:53
Karabükspor'da Erkan Sözeri'den Beşiktaş ve Latovlevici açıklaması

Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, "Beşiktaş'ı puansız göndermek hedefimiz" açıklamasının yanı sıra “Galatasaray Latovlevici'nin gitmek istediği bir kulüptü” sözlerini sarf etti.

FutbolArena - Karabükspor, cumartesi günü sahasında oynayacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını tamamladı. Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Beşiktaş müsabakası ve Galatasaray'ın Iasmin Laotvlevici transferi hakkında konuştu.
 

Karabükspor'da Erkan Sözeri'den Beşiktaş maçı iddiası


Beşiktaş maçına hem mental hem de fiziksel olarak hazır olduklarını da belirten Sözeri, “Güzel, coşkulu ve kuvvetli bir mücadeleyle rakibimiz Beşiktaş'ı puansız göndermek hedefimiz. Tabii zor ve önemli bir takımla oynayacağımızın bilincindeyiz. Önemli bir takımla oynamak oyuncuları her zaman daha çok motive eder. İç sahamızdaki bu karşılaşmadan seyircimizin önünde kendimize yakışır bir şekilde mücadele edip kazanmak istiyoruz. Kazanırsak çok güzel hedeflere koşacağımızı biliyoruz. Rakibimizi oyuncularımıza izlettik. Neler yapabileceğimizi, alacağımız önlemlerin hepsini anlatacağız. Maçımızı en güzel şekilde çıkacağız. Bu maçı da en güzel bir şekilde bitirmeye çalışacağız” ifadelerine yer verdi.
 

Erkan Sözeri'den Galatasaray - Latovlevici transferi sözleri


Latovlevici'nin Galatasaray'a transfer olması ile ilgili olarak sorulan bir soruya ise Sözeri, “Kaliteli oyuncuyu kaybetmek her zaman üzüntü verir. Üzüntü var. Buruk bir sevinç var. Galatasaray, Latovlevici'nin gitmek istediği bir kulüptü. Sezon başında da söylemişti. Galatasaray muhabbeti vardı. Dolayısıyla öyle bir hadise çıktıktan sonra buraya adapte olacağı beklenilemez. Kaliteli bir oyuncumuzu kaybettik, üzgünüz. Ama Karabükspor camiası, yönetimi ne kadar doğru işler yapıyor, ne kadar doğru transferler yapıyor onu gösteriyor. Aldığı her oyuncu kıymet ve talep görüyor. Bu anlamda da sevindirici. Latovlevici'ye çok başarılar diliyoruz” şeklinde cevapladı.

SERDAR DELİKTAŞ'IN SAKATLIĞI DEVAM EDİYOR
Öte yandan sakatlığı bulunan Serdar Deliktaş'ın yer almadığı ve ülkelerinin milli takımlarından dönen Gaman ve Skulason'un katıldığı idmandan futbolcular basına kapalı olarak taktik ağırlıklı çalışma yaptı.

 Maçın oynanacağı statta gerçekleştiren idman öncesi, kulüp başkanı Hikmet Ferudun ile teknik heyet ve futbolcular anlamlı bir pankart açtı. Arakan'da yaşanan katliama sessiz kalmayan Karabükspor camiası üzerinde, “Arakan'da insanlık ölüyor. Uyan ey Türkiye, uyan ey Dünya” pankart açarak maddi ve manevi her türlüğü desteği vermeye hazır oldukları mesajını verdi.

KARABÜKSPOR'DAN ARAKAN'A DESTEK

Arakan'dan yaşanan olayları televizyondan izlediklerini ve çok etkilendiğini söyleyen Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, “Takımımıza ve kulübümüze de anlattım. Böyle anlamlı bir pankartla çıkmayı uygun gördük. Orada, sadece Müslümanlar ölmüyor, insanlık ölüyor. Bunun Müslümanı, Hristiyan'ı yok. İnsan insandır her zaman. Ayağa kalkmak gerekir. Buna güçlü bir tepki vermek gerekir. Biz Arakan'dakilerin biraz sesi ve nefesi olabilirsek ne mutlu. Dünya ve Türkiye ayağa kalksın ve buna tepki göstersin. Orada gerçekten bir zulüm yaşanıyor. Hepimizin ailesi var. Orada o olaylar olurken burada rahat uyumak çok zor. O yüzden de bu bir çığlık olsun. Karabükspor camiası her zaman duyarlıdır. Bugün de bu duyarlılığı gösterdik. Türkiye'ye ve dünyaya yayılsın. Oradaki zulüm dursun. Maddi manevi ne gerekiyorsa biz yapmaya da hazırız" dedi.

Siyah Beyazlı kulüple ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"