comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor'da Ahmet Gölbek'ten transfer açıklaması

06 Ocak 2018, Cumartesi 14:51
Karabükspor'da Ahmet Gölbek'ten transfer açıklaması

Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

FutbolArenaKardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek, ilk yarıyı 9 puanla ligin son sırasında kapattıklarını kaydederek, “Gidenleri yerini doldurmaya çalışıyoruz” dedi.


Kardemir Karabükspor'da transfer çalışmaları


İHA'ya açıklamalarda bulunan Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek, takıma ihtarname göndererek boşa çıkmak isteyen oyuncular olduğunu ve bunun bir bölümü ile yollarını ayırdıklarını söyledi.

Gölbek, “Daha önce takımda yer alan Rumen oyuncularla yollarımızı ayırmıştık. Yatabare ile dün yolumuzu ayırdık. Alacaklarından feragat etti. Ceyhun ve Barış'ın durumu henüz netlik kazanmadı ama onların da gideceğini tahmin ediyoruz. Bizim bu noktada yapabileceğimiz tek şey alacaklarını istemeden gitmelerini sağlamak. Çünkü, ya kendilerine para ödeyeceğiz ya da bırakıp gitmelerini temin edeceksiniz. O zaman eski alacaklarını isteme durumu ortaya çıkıyor.
Kendilerinden eski alacaklarını istemeden gitmeleri için bazı telkin ve tavsiyelerimiz oluyor. Yatabare'de bunu yaptık. Elimizdeki futbolcu sayısı azaldı ve bunun takviyesi için çalışmalarımız var. Özellikle Belçika'dan 3 oyuncu geliyor. Ayrıca forvet mevkisinde bir oyuncu ile anlaştık. Kendisini Türkiye'den isteyen başka takımlar vardı ama bizi tercih etti. Ucuz ve bize çok az maliyeti olacak sporcularla anlaşmaya gayret ediyoruz.

Onların parasını vermekte de çok güçlük çektiğimizi açık yüreklilikle söylemem gerek. Bir başka yerin parasını bir süre geciktirip futbolculara ödemeye gayret ediyoruz. Ekonomik olarak çok parlak bir durum yok. Buna rağmen takımıza takviye yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

Gölbek, ilk yarı itibari ile ligi 9 puanla son sırada kapattıklarını da hatırlatarak;

“İkinci yarıda savaşan canını dişine takıp delikanlı gibi mücadele veren bir takım yapmaya gayret ediyoruz. Bu arada maalesef özellikle kulüp başkanı Ziya Ünsal'a, adaylığı noktasında ‘Sana ekonomik kaynak buluruz' diyen bazı çevrelerin bizden süratle uzaklaştığını görmek üzücü oluyor. Her şeye rağmen ikinci yarıda güçlü, canını dişine takan, delikanlı gibi mücadele eden bir Karabükspor ortaya çıkartmaya gayret ediyoruz. Futbol camiası bizi çok fazla dikkate almıyor. Biz ikinci yarıda kendimizi dikkate aldıran, bunlar da çok iyi mücadele ediyor dedirten bir konuma yükseltmeye gayret ediyoruz. Allah da gönlümüze göre verir ve başarılı bir ikinci yarı yaşarız” diye kaydetti.

Öte yandan kırmızı-mavili ekip Antalya Belek'te günde çift idman ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!