comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor, Slovenya'dan sınır dışı edildi iddiası

22 Temmuz 2017, Cumartesi 18:25
Karabükspor, Slovenya'dan sınır dışı edildi iddiası

Karabükspor'un Slovenya kampında teknik heyet ile tesis görevlileri arasında çıkan kavganın ardından sınır dışı edilse de gerçek farklı çıktı.

FutbolArena - Karabükspor'un yeni sezon öncesi gittiği Slovenya'nın Maribor kentinde tepki çeken bir muamele ile karşılaştığı iddia edildi. Teknik direktör Erkan Sözeri ve ekibinin tesis görevlileriyle kavgasının sınır dışı uygulaması ile son bulduğu öne sürüldü. Ancak Karabükspor haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
 

Karabükspor, Maribor kampında neden ayrıldı?


Fanatik Gazetesi'nde yer bulan habere göre Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, kamp için gelinen Slovenya'nın Maribor kentinde tesislerinin zemininden rahatsız oldu. Yeni sezon öncesi idmanlar için yetersiz bulunan zemin konusunda görevliler ile konuşan Sözeri, beklemediği bir karşılık aldı.

Karabükspor teknik heyeti ve tesis görevlilerin arasında fiziksel şiddete dönüşen kavga güçlükle bastırıldı. Slovenya polisi ve mahkemelerinin dahil olduğu olay sonrası tesis görevlilerin şikayeti nedeniyle Karabükspor apar topar sınır dışı edildi. Türkiye'nin Slovenya konsolosluğu tüm çabalara rağmen bu terbiyesizliği engellemekte başarılı olamadı.
 

Karabükspor nerede kamp yapacak?


Adli işlem yapılamaması kaydıyla ülkeyi terk etmeyi kabul eden Karabükspor, Avusturya'nın Graz kentine gitti. Burada anlaşılan tesislerde idmanlara başlayan Süper Lig ekibi, aradığı elverişli sahayı Avusturya'da buldu.
 

Karabükspor'dan sınır dışı açıklaması:


"Fanatik gazetesinin internet sitesinde  ''Karabükspor'a çirkin muamele'' başlığıyla verilen haberde Slovenya makamlarınca ülkeden çıkarıldığımıza dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Takımımız, olumsuz saha şartları nedeniyle teknik heyetimizin isteğiyle Slovenya'daki kamp merkezinden ayrılıp, Avusturya'daki kamp merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.
 
Kardemir Karabükspor Kulübü"

FutbolArena haber turu (23 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.