comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor İdari Menajeri Fazlı Ulusal: "Kulübü soyanların peşindeyiz"

28 Temmuz 2018, Cumartesi 20:24
Karabükspor İdari Menajeri Fazlı Ulusal:

Karabükspor'un İdari Menajeri Fazlı Ulusal, kulübün yaşadığı ekonomik zorluklar arasında çarpıcı ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Karabükspor'un İdari Menajeri Fazlı Ulusal, kendi yönetiminden önce olan Kardemir Karabükspor'un borcunu ödemek gibi taahhüt vermediklerini söyledi.

IHA'nın derlediği haberde, kulüp binasında düzenlenen basın toplantısında Erzurum'da tamamlanan ikinci etap kamp çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ulusal, “Erzurum kampı Karabükspor için faydalı oldu. Hazırlık maçları ve kondisyon çalışmalarıyla geçti bu kamp. Artık maç haftasına gireceğiz. Teknik anlamda gereken çalışmayı hocamız burada yapacak. Gençlerimizden 3-4 tanesi de A takımında oynayabileceklerini gördük” dedi.
ÇARPICI SÖZLER!

Mesela geçen sene bir futbolcu 700-750 bin Euro teklif gönderilmişti. Aynı futbolcuya 120 bin Dolar'a teklif gönderdim ve kabul etti kendisi. Kendisine bu aradaki farkı niçin bu kadar çok olduğunu, geçen sene böyle bir teklifin nasıl kendisine geldiğini sorduğumda kulübün kendi içerisinde çalışanlarına gittiğini, 150 bin Euro'nun kendisine kalacağını ve gerisini de yönetimdeki insanların kendi aralarında bölüşeceğini söyledi. Hayretler içerisinde kaldım. 20-35 bin Dolar'a oynayan bir futbolcuya 350-400 bin Dolar vermişler. Aradaki bu paraların nereye nasıl gittiğini, ne yaptıklarını, nerelerde ve nasıl dağıtıldığını ben biliyorum. Kredi çekilmiş, faizini Kardemir Karabükspor ödüyor. Sponsorluk anlaşması olarak para verilmiş, faizini Karabükspor'a yüklemişler. Anlamış değilim. 3 ayda bir 500 bin TL nasıl ödenecek? O kadar çok yanlış var ki. Paraların kulübe nasıl girdiğini, kulüpten nasıl çıkıp tekrar nasıl dışarıdan Karabükspor'a para verilmiş gibi gösterildiğini gelsinler anlatayım. Kendileri paraları bu taraftan sokmuşlar, bu taraftan çıkarmışlar tekrar Karabükspor'u borçlandırmışlar. Aynı parayı Karabükspor'a tekrar verip tekrar borçlandırmışlar. Profesyonelce bir dolandırıcılık var burada. Gelsinler pisliklerini temizlesinler. Kimsenin kapsına gidip köpeklik yapmak istemiyoruz. Biz spor adamıyız. Yapılan hırsızlığı farklı bir şekilde değil de doğrusunu anlatmak zorundayım. Kimseyi koruyamam, kollayamam. Bunların hepsi dosyada var. Bu dosya şu anda savcılıkta ama ben bunları sportif anlamda anlatmak zorundayım. Bu saatten sonra kimsenin rahat uyuyacağını düşünmüyorum artık

Karabükspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)