comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor Göksel Gümüşdağ'ın kararına karşı çıktı

28 Temmuz 2017, Cuma 19:24
Karabükspor Göksel Gümüşdağ'ın kararına karşı çıktı

Karabükspor yönetimi Göksel Gümüşdağ'ın Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığına aday olmayacağını söylemesinin ardından resmi bir açıklama yayınladı. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın 10 Ağustos'ta gerçekleşecek olan Genel Kurulda Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı için aday olmayacağı açıklamasına Galatasaray'dan sonra Kardemir Karabükspor'dan da tepki geldi. 
 

Göksel Gümüşdağ Kulüpler Birliği Başkanlığını bırakıyor mu?


Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısı sonrası Göksel Gümüşdağ'ın görevi bırakacağını söylemesinin ardından bu karara diğer kulüp başkanları ve yöneticileri karşı çıktı. Önce Galatasaray, şimdi de Karabükspor'dan resmi bir açıklama geldi. 
 

Karabükspor Göksel Gümüşdağ'ın adaylıktan çekilmesine karşı çıktı


Karabükspor resmi internt sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Bugün yapılan Kulüpler Birliği toplantısında, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın 10 Ağustos'ta yapılacak olan seçimde tekrar aday olmayacağı açıklamasını Kardemir Karabükspor Kulübü olarak kabul etmiyoruz. Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın, Kulüpler Birliği Vakfı'na saygın ve kurumsal kimlik kazandırılması, kulüplere verilen gelirlerin artırılması, TFF ile süper lig kulüpleri arasındaki sağladığı iletişimi ayrıca Video Yardımcı Hakem uygulamasındaki yoğun çalışmalarını ve Türk futboluna vermiş olduğu üstün hizmetleri takdir eder; yeni dönemde de tekrardan görevine devam etmesi gerektiği hassasiyetimizin bilinmesini isteriz.
 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten Göksel Gümüşdağ açıklaması


Göksel Gümüşdağ'ın başkanlık koltuğunda oturmaya devam etmesi gerektiğini ifade eden Özbek, “Türk futboluna ne tür hizmetler verdiğini, imkansız hizmetleri realize ettiğine hepimiz şahidiz. Ekibiyle dört dörtlük, mükemmel bir hizmet sundular ve başarılı işler yaptılar. Konsensusu bugüne kadar kolaylıkla aldık. Bugün bu bozuldu. 17 kulüp başkanı olarak 'Göksel başkanın hizmetlerinin devamı açısından vakıf başkanlığını bırakmaması lazım' diyoruz. Göksel başkanın bir dönem daha hizmet etme mecburiyeti vardır. Bugüne kadar Türk futbolu için yaptığı şeylerin devamını sağlaması gerektiğini düşünüyoruz. Göksel başkanın yaptığı şeyler, bir buzdağı gibi. Sadece suyun üstündeki kısmını görebiliyoruz” diye konuştu.
Karabükspor ile ilgili tüm gelişmelere Karabükspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!