comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor Eski Başkanı Ferudun Tankut'tan savcılık açıklaması

18 Aralık 2017, Pazartesi 21:31
Karabükspor Eski Başkanı Ferudun Tankut'tan savcılık açıklaması

Karabükspor Eski Başkanı Ferudun Tankut'tan bir önceki yönetimde bulunan isimler ve kendi yönetimindeki hesapların geçmişe dönük incelenmesi için savcılığa başvuruda bulunması üzerine açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Karabükspor eski başkanı Ferudun Tankut'tan önemli açıklamalar! FutbolArena'nın duyurduğu haberde Kardemir Karabükspor'un bir önceki yönetiminde yer alan Cihan Yılmaz, Abdullah Adatepe ve Tansu Gürsel, yine yönetimde yer alan avukat Uğur Cebeci aracılığıyla ibra edilmeyen Hikmet Ferudun  Tankut yönetimindeki hesapların geçmişe dönük incelenmesi için savcılığa başvuruda bulunması üzerine Ferudun Tankut'tan yanıt geldi. 
 

Karabükspor Eski Başkanı Ferudun Tankut, şu ifadeleri kullandı:


"Kardemir Karabükspor camiasına veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Kongrede mali konuda ibra edilmediğimize sevindim. Bu ülkenin savcıları, valisi var. Dolayısıyla rakamların hayali olup olmadığıyla ilgili inceleme yapılsın. İstanbul'dan bir grup arkadaşımız savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Ben saygı duyuyorum. Herkesin tabii ki onuru, haysiyeti, tabii ki temsil ettiği bir ailesi var. Böyle ulu orta sokak diliyle insanları zan altında bırakmaya gerek yok. Herkes belgesini gerekli yerlere sunacak ve bu işinde takipçisi olacak. Yetkili merciler tarafından bunlara bakılır ve araştırılır."

FERUDUN TANKUT'TAN TUDOR AÇIKLAMASI
Igor Tudor'un gidişi Kardemir Karabükspor'un futbol piyasasına çok büyük bir prestij artışı yaptı. Hocamızın Galatasaray'a gitmesi bizim açımızdan çok önemliydi. Orada başarılı olmuştur olmamıştır onu tartışmak istemiyorum. Ama yaklaşık 1 yıla yakın bir görev yaptı. Takdir Galatasaray camiasınındır. Tudor'un Galatasaray'a transferi Karabükspor açısından önemliydi."

"EMEĞE SAYGI DUYULMASI LAZIM"

Kardemir Karabükspor'da görev alan teknik direktör Igor Tudor'un yanı sıra futbolculardan Emmanuel Emenike ile Iasmin Latovlevici gibi isimlerin farklı takımlara gitmesi sırasında kulüp tarihinde hiç olmadığı kadar gelir sağladıklarını vurgulayan Tankut, "Emeğe saygı duymak lazım. Emeğe saygı duyarken dışarıdan böyle ulu orta iddialarla, ispatsız iddialarla kişileri karalamaya yönelik düşünceler ve konuşmalar yapanları kınıyorum. Eğer varsa elinde bir belgesi, varsa bir tutanağı, hesap sormuyorsa onun sorumluluğudur." diye konuştu.

Öte yandan futbolcu menajerlerine ödenen para konusunda geçtiğimiz günlerde Habertürk'ten Atilla Türker'in yazısına  da cevap veren Ferudun Tankut, Her futbolcunun bir menajeri var. O menajer gelmiştir, getirmiştir. 5 alır, 3 alır, hiç almaz. Bu beni ilgilendiren bir konu değil. Beni ilgilendiren resmi menajerlerdir. Dolayısıyla resmi menajerlerin isimleri de kayıtlarımızda mevcuttur. Diğer konular tamamen dedikodudan başka bir şey değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Son dakika Karabükspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"