comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut: "Yabancı sınırını savunacağız"

05 Eylül 2017, Salı 18:25
Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut:

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut son günlerde tartışılan yabancı kuralıyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, Türk futbolunda son günlerde en fazla tartışılan yabancı kuralıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 
 

Karabükspor'dan yabancı kuralı açıklaması


Türk futbolunda son günlerde yabancı sınırıyla ilgili yapılan tartışmalar hakkında Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut da konuştu. Lig Radyo'ya yaptığı açıklamada "Yabancı sınırını savunacağız." ifadelerini kullanan Ferudun Tankut şu sözleri söyledi:

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut yabancı kuralıyla ilgili Lig Radyo'ya yaptığı açıklamada, "Yabancı kuralıyla ilgili gereksiz tartışmalar yapılıyor. 25 Türk oyuncuyla oynamak serbest. Bu kuralardan rahatsız olanlar 25 Türk oyuncuyu kullanabilir. Bu tartışma gerçekten gereksiz. Bunu tartışmak yerine asıl soruna odaklanmalıyız. Asıl sorundan uzaklaşıyoruz çünkü.  Altyapılara yatırım yapıp üretim sağlamalıyız. Biz Karabükspor olarak yabancı kuralını savunacağız." ifadelerini kullandı. 
 

Mehmet Demirkol'dan yabancı sınırı yorumu


Yabancı oyuncuya sınırlama getirilmemesi gerektiğini savunan Mehmet Demirkol şunları söyledi:
"Oyuncu yetiştiremedikten sonra yabancı sınırlaması olsa ne olur olmasa ne olur. 6 yabancı ile oynanacağını söyleseler bir sonraki sene için geri kalan nereden dolacak? Türk alacaksın Almanya'dan, Belçika'dan Fransa'dan alacaksın. Eskiden futbolcu sınırlama olunca Türk oyuncular çok para almak için gitmiyor diyorduk peki şimdi her şey serbest Fransa'da 300 bin euro eden adama Türkiye'de neden 2,5 milyon euro veriyorsun? Bize adamın Türk olması mı dokunuyordu? Seyirci haklı olarak bakıyor para veriyorum diyor ve kim oynuyorsa o gelsin oynasın diyor, seyirlik geliyorum diyor seyirci öyle bakar normal. Sınırlama getirirsen de tribünlerde kimse kalmaz, kendileri bilir."

Karabükspor ile ilgili tüm gelişmelere Karabükspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)