comScore

Karabükspor Karabükspor

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'tan Galatasaray maçı sonrası flaş sözler: 'Eylem yapacaktım'

21 Ocak 2017, Cumartesi 23:33
Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'tan Galatasaray maçı sonrası flaş sözler: 'Eylem yapacaktım'

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, Galatasaray maçının ardından hakemler hakkında sitemde bulunurken, Cüneyt Çakır ile ilgili olarak da konuştu. 

FutbolArena - Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, Galatasaray maçının ardından müsabakanın tartışılan ismi Cüneyt Çakır hakkında konuştu. 

Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'tan Galatasaray maçı sonrası Cüneyt Çakır sözleri
Kardemir Karabükspor'un başkanı Ferudun Tankut, Galatasaray maçının ardından hakemleri eleştirirken, adil düdük çalmaları gerektiğini söyledi. A Spor'a konuşan Ferudun Tankut'un sözleri şu şekilde:

"Sezon başından beri iyi bir takım kurduk. Tüm Türkiye'nin beğenisini kazanan emekçi bir takım. Bu takım oynadığı futbolla takdir topladı. Yenildiğimiz maçlar da oldu ama maalesef birçok maçta hakem hatalarıyla karşılaştık. O hataların mali ve psikolojik zararları oldu. Bunlara gerek yoktu. Bugünkü maçta çok net gördük ve yaşadık. Yıllardır Cüneyt hocamızı Avrupa'da yarı finallerde, finallerde maçlarını izledik ve hala izliyoruz. Türkiye'de yaptığı hatalarını %1'ini orada yapmıyor. Bugün de çok net gördük ki, elle alınan topta gol verildi. Ben omuz ile kolun yerini çok biliyorum. Galatasaray'ın golünde çok net kolla alındı. 

"PENALTI VERİLMEYEBİLİRDİ"

"Benim görüşüme göre penaltı verilmeyebilirdi. Bunlara hiç gerek yok. Yaptığı hatayı hata ile telafi etmeye çalıştı. Her maça çıkarken kafalarında muhakkak soru var. Ben diyorum ki, takımların isimlerine, desteklerine ve güçlerine göre hareket edilmesin. Her takımın değeri var. Her takım emek sarfediyor. Maddi boyutu var işin. Bıraksınlar, rahat oynayalım. Son zamanlarda bu sene ve geçen sene çok ciddi hakem hatalarıyla karşı karşıya kaldık. İnsanız! Ne kadar dayanabileceğiz ve hoşgörüyle karşılayacağız bilmiyorum."

"HAKAN BALTA 65'TE ATILMALIYDI"

"Kazandığımız maçtan sonra da bu mutluluğu yaşayamıyoruz. Maalesef. Hakan Balta'nın ikinci sarı kartını 65'te görmesi gerekiyordu. Çalacaksın orada düdüğü. Eğer o ikinci sarı kart ise kırmızıkartı göstereceksin."

"O GOLLE YENİLSEYDİK SAHADA EYLEM YAPACAKTIM."

"Yasin'in golüyle mağlup olsaydık sahada eylem yapacaktım. Hakemler adil düdük çalsınlar."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!