comScore

Kahramanmaraş depremi saat kaçta oldu? Kahramanmaraş'ta depremde ölü yaralı var mı? Kahramanmaraş'ta deprem can kaybı var mı? (Kahramanmaraş son dakika deprem)

19 Ağustos 2018, Pazar 19:15
Kahramanmaraş depremi saat kaçta oldu? Kahramanmaraş'ta depremde ölü yaralı var mı? Kahramanmaraş'ta deprem can kaybı var mı? (Kahramanmaraş son dakika deprem)

Kahramanmaraş'ta deprem saat kaçta oldu? Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından son dakika gelişmeleri haberimizin devamında. 

FutbolArena - Son dakika Kahramanmaraş'ta deprem oldu. Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından vatandaşlar büyük bir korku yaşadı. Depremin ardından internet ortamında Kahramanmaraş'taki deprem hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Kahramanmaraş'taki deprem kaç şiddetinde oldu? Kahramanmaraş'ta deprem mi oldu? Kahramanmaraş'ta deprem saat kaçta oldu? Kahramanmaraş'taki depremde ölü veya yaralı var mı? sorularına yanıt aramaya başladılar. 

Kahramanmaraş'ta son dakika deprem!  Kahramanmaraş'ta 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi! Deprem çevre illerden de hissedildi. AFAD, yaptığı açıklamada, " Kahramanmaraş , Andırın ilçe merkezli 18.22'de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandili Deprem Araştırma Merkezi de deprem noktasını Kahramanmaraş, Andırın olarak güncelledi" dedi.
 

Deprem nedir?


Yerkabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yeryüzeyini sarsma olayına "DEPREM" denir. Deprem, insanın hareketsiz kabul ettiği ve güvenle ayağını bastığı toprağın da oynayacağını ve üzerinde bulunan tüm yapılarında hasar görüp, can kaybına uğrayacak şekilde yıkılabileceklerini gösteren bir doğa olayıdır. Depremin nasıl oluştuğunu, deprem dalgalarının yeryuvarı içinde ne şekilde yayıldıklarını, ölçü aletleri ve yöntemlerini, kayıtların değerlendirilmesini ve deprem ile ilgili diğer konuları inceleyen bilim dalına "SİSMOLOJİ" denir.
DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)