comScore

Kadir Gecesi ne yapılır? Kadir Gecesi nedir? Kadir Gecesi'nin önemi ne?

10 Haziran 2018, Pazar 16:42
Kadir Gecesi ne yapılır? Kadir Gecesi nedir? Kadir Gecesi'nin önemi ne?

Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi'nde neler yapılmalı? Kadir Gecesinin önemi nedir? Kadir Gecesi tam olarak ne anlama geliyor? Kadir Gecesi'nde oruç tutuluyor mu? Kadir Gecesi'nde oruç tutmanın önemi nedir? Tüm bu detaylar haberimizde.


 

FutbolArena - Kadir Gecesi'nde neler yapılmalıdır? 10 Haziran Pazar 2018 Kadir Gecesi öncesi bilinmesi gerekenler. Kadir Gecesi'nin önemi nelerdir? Müslüman aleminin en önemli günü olan Kadri Gecesinde ibadet etmek isteyenler nelere dikkat etmelidir. Kadir Gecesi neden önemli? Kadir Gecesi'nin İslam alemi açısından hikmeti nedir?
 

Kadir Gecesi 10 Haziran Pazar 2018


Tüm islam alemi için kutsal günlerinden biri olan Kadir Gecesi günü geldi. 10 Haziran Pazar günü bayramı müjdeleyen Kadir Gecesi'nde neşer yapılmalıdır? Detaylar aşağıda. 
 

Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi bugün mü?


Kadir Gecesi bugün mü olacak şeklinde aramalar yapan milyonlarca vatandaş için Kadir Gecesi haberimizi hazırladık. Ramazan ayına denk gelen Kadir Gecesi için bin aydan daha hayırlıdır yorumu yapan Peygamber efendimiz, Kadir Gecesine büyük önem vermektedir. Kadir Gecesinde edilecek tüm duaların kabul edileceği belirtilir. Kadir Gecesinde ibadet etmek isteyenler için 2018 yılı Kadir Gecesi gününü aşağıda yazıyoruz. 

KADİR GECESİ 10 HAZİRAN PAZAR'I 11 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜNE BAĞLAYAN GÜNDÜR!
 

Kadir Gecesi neden önemli? Kadir Gecesinin hikmetleri nelerdir?


Kadir Gecesi neden önemlidir sorusunun cevabını veriyoruz. Müslüman aleminin kılavuzu olan Kuran-ı Kerim'in Hz. Muhammed'e vahyedilmeye başlandığı gün olan Kadir Gecesinde edilecek duaları merak edenler için haberimizi hazırladık. İslam dininde Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, "sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbeerin kabul edildiği kutlu gece" olarak kabul ediliyor. Kuran-ı Kerim'de "Kadir Suresi"nde bu gece şöyle anlatılıyor: "Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rab'lerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir."
 

Kadir Gecesi hangi dua okunur? Kadir Gecesi duası nedir?


Kadir Gecesinde edilecek dua nedir diye soranlar için Kadir Gecesu duasını yazıyoruz. Kadir Gecesinde müslüman vatandaşlar öncelikle abdestlerini almalı ve dua etmelidir. Kadir gecesinde edilecek dua şu şekilde olmalıdır:
Hz. Muhammed Kadir gecesine çok büyük önem verirdi. Peygamber efendimizin Kadir Gecesinde okuduğu dua şu şekildedir:

Allahümme inneke afüvvün kerimün tuhibbül afve fa'fü anni. (Allah'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)


KADİR GECESİ MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)