comScore

Juventus Juventus

Juventus'un yeni logosu tartışılıyor

17 Ocak 2017, Salı 13:06
Juventus'un yeni logosu tartışılıyor

İtalyan devi Juventus'un logosunu değiştirmesi tartışma yarattı.

FutbolArena - İtalyan devi Juventus'un logosunu değiştirmesi eleştiri aldı. Taraftarların bir bölümü değiştirilen logoya tepki gösterdi.

AA'da yer alan habere göre; İtalya Serie A'da son 5 sezonu lider tamamlayan ve bu yıl da şampiyonluğun en kuvvetli adayı olan siyah-beyazlı kulübün başkanı Andrea Agnelli, logo tanıtım etkinliğindeki konuşmasında, "Kim olduğumuzu unutmamalıyız. Sahada gelişmek, hem İtalya'da hem de Avrupa'da kazanmaya devam etmek anlamına gelir. Bunu da yapmak için aynı zamanda bizim dilimizi, derimizi değiştirmemiz gerekir" diye konuştu. 
Bu arada Juventus'un yeni logosuna, kimi futbolseverler eleştiride bulunurken kimileri ise sahip çıktı.

Hem İtalya hem de dünyanın pek çok ülkesinde yeni logo için yorumlar yapılırken, bir sosyal medya kullanıcısı yeni logoyu Japon restoranı logosuna benzetti. Bir diğeri ise pazarlama stratejisi için eski logonun feda edildiği yorumunda bulundu. 

Bazı futbolseverler de yeni logoyu “Pi” sayısına benzetirken, bazı taraftarlar ise yeni logonun hemen değiştirilmesini talep etti. 

Kimi taraftarlar ise logo değişse de Juventus sevgilerinin değişmeyeceğini dile getirirken, bir kullanıcı da Juventus'un sadece "J" harfinden oluşan yeni logoyla aslında "J" denilince akla sadece Juventus'un gelmesini hedeflediğini yazdı.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)