comScore

Juventus Juventus

Merih Demiral ve Eljif Elmas 15 genç arasında

22 Ağustos 2019, Perşembe 15:36
Merih Demiral ve Eljif Elmas 15 genç arasında

İtalya'da yeni sezonda dikkat edilmesi gereken genç futbolcular listesinde Merih Demiral ile Eljif Elmas da yer aldı. 

FutbolArena Dış Haberler - İtalya'nın önde gelen gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, Serie A'da yeni sezonun dikkat edilecek genç futbolcularını belirledi. Gazetenin belirlediği 15 kişilik listede milli futbolcumuz Merih Demiral de yer aldı. Merih'ten övgüyle bahsedilirken, Fenerbahçe'den Napoli'ye giden Eljif Elmas da listede yer aldı. 

"MERİH DEMİRAL GÜVENİLİR SERT BİR YÜZ"
La Gazzetta dello Sport'ta Merih Demiral ile ilgili yapılan değerlendirme ise şu şekilde: 

"de Ligt gibi Merih Demiral'ın da İtalyan futboluna adapte olma konusunda riskleri var. Fakat sadece Bonucci ile Chiellini'nin dinlendirildiği maçlarda oynasa bile çok fazla süre alacak. Merih geçen sezon 5 noktada güvenilirliğini kanıtladı; güçlü fizik, hız, alan kapatma, topla az hata yapma ve Vinnie Jones'u bile özleten sert bir yüz. Avrupa'da da sürpriz yapabilecek bir futbolcu."Gazetenin belirlediği 15 futbolcu arasında Eljif Elmas da yer aldı.

Yann Karamoh, Vincenzo Millico, Gianluca Gaetano, Andrea Pinamonti, Lorenzo Pellegrini, Sebastiano Esposito, Rafael Leao, Lucien Agoume, Eljif Elmas, Takehiro Tomiyasu, Sandro Tonali, Hamed Junior Traore, Ronaldo Vieira, Dusan Vlahovic.

Son dakika Juventus Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!