comScore

Juventus Juventus

Merih Demiral: "Hayallerimi gerçekleştirdim"

20 Ağustos 2019, Salı 15:53
Merih Demiral:

Juventus'a transfer olan milli futbolcumuz Merih Demiral için imza töreni düzenlendi.

FutbolArena - Juventus'un transfer ettiği milli futbolcumuz Merih Demiral, kendisi için düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu. Hayallerini gerçekleştirdiğini ifade eden genç futbolcu, küçük yaşlarda Avrupa'ya gitmiş olmasının kendi gelişimine büyük katkı sağladığını söyledi.

"JUVENTUS'TA İLK TÜRK OLMAK BÜYÜK BİR ONUR"
"Kariyerimin bu aşamasına gelene kadar çok fazla çalıştım. Buraya gelerek hayalimi gerçekleştirdim ve bu macerayı en iyi şekilde tamamlamak istiyorum. Juventus'ta forma giyecek ilk Türk futbolcu olmak benim için büyük bir onur. Beni takip etmek isteyen diğer genç oyunculara da rol model olmaya çalışacağım. Juventus'ta birbirinden büyük yıldızlarla beraber antrenman yapabilmek gelişimim için çok önemli. Burada diğer gençlere de örnek olmak istiyorum."

"JUVENTUS'TA KALICI OLMAK İSTİYORUM"

"Buraya gelmeden önce Juventus'un dünyanın en büyük kulüplerinden biri olduğunu elbette biliyordum ama içeriye girince gördüklerim beni daha da şaşırttı. Burada elimden geleni yapacağım. Küçükken sol bek oynuyordum. Sadece Chiellini ile değil, Bonucci ile de birlikte oynama fırsatı bulacağım. Onlardan öğreneceğim çok şey var. Juventus'ta dünyanın en önemli defans oyuncuları var. Bu benim için büyük bir şans. Bu formayı, bu yaşta giyebilmek çok önemli. İnşallah burada kalıcı olurum. Formayı giymek için sabırsızlanıyorum."

"HER ZAMAN AVRUPA'DA OYNAMAK İSTEDİM"

"Avrupa'ya 18 yaşında gittim. Küçüklükten beri benim hayalim buydu. O yaşta zor bir karardı benim için ama Avrupa'da oynamak istediğim için gittim. Bana çok büyük faydası oldu. Şu anda hayallerimi gerçekleştirdim. Öncelike Sassuolo'ya gelmem İtalya Ligi'ne adapte olmama fayda sağladı. Geliştirmem gereken birçok özelliğim var. Burada en iyi şekilde kendimi geliştirmek istiyorum. Şu an sadece işime odaklandım. Hayallerimi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum."

Son dakika Juventus Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!