comScore

Juventus Juventus

İtalya Federasyonu açıkladı! "Ligler oynanmalı"

15 Nisan 2020, Çarşamba 14:34
İtalya Federasyonu açıkladı!

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina, liglerin mutlaka tamamlanması gerektiğini dile getirdi.

FutbolArena Dış Haberler - İtalya'da koronavirüs salgını nedeniyle can kayıpları artarken, futbolun ne zaman başlayacağı da gündemdeki konuların başında geliyor. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina, son durumu değerlendirirken sezonun mutlaka tamamlanması gerektiği görüşünde olduklarını dile getirdi.

"LİGLER MUTLAKA OYNANMALI"
İtalya'da hayatın normale dönmesiyle birlikte futbolun başlayacağını belirten Gravina, "Bilime saygı duyuyorum ama pes etmeyeceğim. İtalya'da normal hayata dönüldüğünde, diğer sektörlerde faaliyetler yeniden başladığında futbol da başlayacaktır. Bir kez daha tekrar ediyorum, lig mutlaka oynanmalı ama zamanımız var. Hükümet, federasyon ve doktorlar olarak hep birlikte karar vereceğiz. Tüm sistemimiz sezonun yeniden başlamasıyla canlanacak." ifadelerini kullandı.

"AYNI ŞEHİRDE TÜM MAÇLAR OYNANMAZ"

Maçların belirli bir bölgede oynanması fikri hakkında da konuşan Gravina, "Sadece bir şehirde maçların oynanması mümkün değil. Belki Kuzey şehirlerde maçların oynanmaması fikri düşünülebilir. Fakat aynı şehirde olmaz. 1 hafta boyunca aynı sahada 10 maç oynayamayız. 20 spor merkezine ihtiyacımız var" dedi.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!