comScore

Juventus Juventus

Avrupa Süper Ligi dağıldı! Kulüpler geri adım attı

21 Nisan 2021, Çarşamba 14:55
Avrupa Süper Ligi dağıldı! Kulüpler geri adım attı

Avrupa Süper Ligi'nin kurucu 12 kulübünden 10'u organizasyona katılmayacaklarını açıkladı.

FutbolArena - Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin birlikte hareket ederek kurduları Avrupa Süper Ligi iki gün içerisinde dağıldı. Real Madrid ve Juventus'un öncülük ettiği organizasyonun resmen kurulmasının ardından UEFA ve FIFA sert yaptırımlar uygulanacağını açıkladı.

İngiliz hükümetinin de organizasyona karşı tavrı sonrası ilk olarak 6 İngiliz kulübü geri adım atarken, ardından İtalyan kulüpleri de organizasyona katılmayacaklarını duyurdu. İspanya'dan Atletico Madrid de resmi olarak turnuvaya katılmayacağını açıklarken sadece Barcelona ile Real Madrid organizasyonda kalan iki kulüp oldu.
UEFA BAŞKANI CEFERIN'DEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin yazılı açıklamada bulunan Ceferin, "Bu kulüpler büyük bir hata yaptı ama bunu kabul ederek hatadan dönmeleri, takdir edilecek bir şey. Artık oyuna geri döndüler ve sadece bizim organizasyonlarımızda değil, Avrupa'da oyunun tamamında yer alarak kendilerine daha fazla teklif şansı bulacaklar." ifadelerini kullandı.

Futbolun zorlu bir dönemden geçtiğini hatırlatan Ceferin, "Artık önemli olan, yolumuza devam etmek ve daha önceden zevk aldığımız oyunu, birliğimizi yeniden kurarak hep birlikte geliştirmektir." değerlendirmesinde bulundu.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!