comScore

Adanaspor Adanaspor

Jurcic: "Adanaspor ile hedefim ligde kalmak değil..."

02 Eylül 2016, Cuma 17:37
Jurcic:

Adanaspor'un yeni teknik direktörü Jurcic, iddialı açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Süper Lig'in yeni ekibi Adanaspor'un teknik direktörü Krunoslav Jurcic, "Adanaspor'u sadece Süper Lig'de tutmaya gelmedim. Hedeflerim daha büyük, ben olabildiğince fazla puan kazanmaya geldim." dedi.

Adanaspor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Hırvat teknik adam, basın sözcüsü Bülent Uzel ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
Kendisini tercih ettiği için başkan Bayram Akgül ve yöneticilere teşekkür eden Jurcic, "Zengin bir kültüre sahip ve büyük hedefleri olan bir kulübe geldiğini geldim" dedi.

Hedeflerinin Adanaspor ile örtüştüğünü dile getiren Jurcic, "Benim hedeflerim de kulübün hedefleri gibi büyük. Biliyorum ki benim ve kulübün bu hedefleri ortak noktada buluşacak ve hep beraber başarılar elde edeceğiz." diye konuştu.

Taraftarlara da mesaj gönderen Jurcic, şunları kaydetti:

"Taraftarlarımızdan büyük destek bekliyoruz. Kasımpaşa maçında taraftarlarımızı izleme fırsatım da oldu. Gerçekten çok ateşliler, kulüplerine çok bağlılar ve takıma iyi destek veriyorlar. Bu, benim kulüplerde aradığım bir şey."

Çalışma ve hırsın önemine değinen Jurcic, yüksek seviyede futbol oynadığı kariyerinde başardıklarını çalışkanlığına ve hırsına bağladı ve "Futbolda hırslı olmak ve çok çalışmaktan başka başarı yolu yok. Oyuncularımdan da aynı şeyi bekliyorum. Ben yüreğimden gelen her şeyi veriyorum ama ben de onlardan her gün aynı şeyi bekliyorum. Maksimumlarını vermelerini isteyeceğim. Sadece ve sadece bu şekilde başarılı olabilirler." şeklinde konuştu.

Jurcic, bir gazetecinin, takımı Kasımpaşa maçında takip ettiğini ve bunun sonucunda transfer isteyip istemediğini sorması üzerine, "Beni bu takıma çeken en büyük etkenlerden biri Kasımpaşa maçını izlemem oldu. Adanaspor'un büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorum. Eski antrenörüm Otto Bariç, 'Bütün oyuncuları alsanız bile 2 tane daha gerekir' derdi. Antrenör için her zaman oyuncu lazım." şeklinde yanıt verdi.

"ADANASPOR'U SADECE LİGDE TUTMAYA GELMEDİM"

Önceki teknik direktör Engin İpekoğlu'nun ilk hedefinin takımı ligde tutmak olduğunun hatırlatılması ve kendisinin bu yöndeki hedefinin ne olduğunun sorulması üzerine Jurcic, "Adanaspor'u sadece Süper Lig'de tutmaya gelmedim. Hedeflerim daha büyük, ben olabildiğince fazla puan kazanmaya geldim. Bu puanların bizi nereye götüreceğini hep beraber göreceğiz. Ben Adanaspor ile iyi futbol oynamak istiyorum. Eğer iyi futbol oynarsak sonuçlar da mantıken gelecektir." cevabını verdi.

Jurcic, takımda 7 Brezilyalı oyuncu bulunmasından memnun olduğunu, Brezilyalıların futbol oynamayı sevdiğini kaydetti. Jurcic ayrıca genç oyuncuları kazanmaya önem verdiğini anlatan Jurcic, daha önce de genç oyuncularla çalışmayı sevdiğini bildirdi.

ADANASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ JURCİC'TEN HIRVATİSTAN - TÜRKİYE MAÇI YORUMU

A Milli Futbol Takımı'nın, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Hırvatistan ile oynayacağı maç hakkında fikri de sorulan Jurcic, "Keyifli bir maç olacak. Bu elemelerin ilk maçı. Böyle maçlarda sonucun ne olacağı hiçbir zaman belli olmaz. Hırvatistan şu anda daha avantajlı gözükebilir çünkü Avrupa Şampiyonası'ndan beri kadrolarını korudular. Bu demek oluyor ki Hırvatistan kadrosunda hiçbir şeyi değiştirmedi, birbirleriyle oynamaya alışmış bir takıma sahipler. Benim edindiğim bilgiye göre Türkiye kadrosunu oldukça fazla değiştirdi. Bu, bilemeyeceğimiz bir durum. Hırvatistan'da seyircisiz oynamanın bir etkisi olacağını da düşünüyorum açıkçası." dedi.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.