comScore

Malaga Malaga

Juande Ramos'u Boyko yaktı

23 Aralık 2016, Cuma 00:29
Juande Ramos'u Boyko yaktı

Malaga'daki görevinden istifa etmek zorunda kalan Juande Ramos'u adeta Denys Boyko yaktı.

FutbolArena Dış Haberler - 2003-2004'ten sonra ikinci kez oturduğu Malaga koltuğunda macerası yalnızca 18 maç süren Juande Ramos'un sonunu Denys Boyko hazırladı. 4 gün içerisinde önce ligde Sevilla'dan ardından da Kral Kupası'nda 2.Lig takımı Cordoba'dan 4 gol yemekle kalmadı, takımının hem kupaya veda etmesinde hem de ligde forma giydiği 3 maçta 7 puan kaybetmesinde büyük pay sahiplerinden oldu.


Kameni'yi kesip Denys Boyko'yu oynayan Juande Ramos sonunu hazırladı


Yerel basında çıkan haberlere göre de Juande Ramos'un kovulmasının perde arkasında yatan gerçek, Denys Boyko ısrarı. Ortada bir sebep yokken, ilk 13 resmi maçta görev alan ve kalesinde 19 gören Kamerunlu Carlos Kameni'den eldivenleri alarak, Ukraynalı file bekçiye temsil eden 62 yaşındaki çalıştırıcının, çıkan iddialara göre Kameni'nin yerine kalede Boyko'ya şans vermesi sadece performans üzerine alınmış bir karar değil.

İkinci Malaga döneminde yalnızca 18 maçta görev yapabilen Juande Ramos, 5 galibiyet -  6 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Malaga bu maçlarda 28 gol atarken, kalesinde de 32 gol gördü.
Öte yandan Malaga'da bu sezon görev alan iki kaleci Carlos Kameni ve Denys Boyko, maç başına yedikleri gol sayısıyla dikkat çekti. Kameni, görev aldığı 13 maçta 19 gol yerken, kalesinde maç başına 2.2 gol yeme ortalamasıyla oynadı. Boyko ise forma giydiği 5 maçta 13 gol yiyip, maç başına 2.6 gol yeme ortalaması tutturdu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)