comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Josef de Souza: 'Fırsat buldukça hücuma çıkıyorum'

24 Eylül 2016, Cumartesi 16:45
Josef de Souza: 'Fırsat buldukça hücuma çıkıyorum'

Fenerbahçe'nin tecrübeli oyuncusu Josef de Souza açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza, FBTV'ye özel açıklamalarda bulundu. Brezilyalı futbolcu, Dick Advocaat'ın kendisi ve Ozan Tufan'dan hücuma destek olmalarını istediğini söyledi.

İşte Josef de Souza'nın yaptığı açıklamalar:
"Sahadaki görevim geçen yıla oranla bu yıl çok fazla değişmedi. Son maçta hocamız, Ozan'la benim biraz daha hücuma katılmamı istedi. M. Topal geride kalırken, Ozan ve bana hoca daha fazla özgürlük tanıdı. Nasıl oynarsak oynayalım hiç fark etmez, takımın hücumda etkili olması asıl önemli olan. Temel görevimiz defansa yakın oyuncular olarak, takımın gol yememesidir. Sonrası ise öndeki oyunculara servis yapmak. Benim temel görevim top çalmak ve öndeki oyunculara pas vermek. Fırsat olursa ceza sahasına girmeye de çalışıyorum."

"Benim esas tercihim takım arkadaşlarıma pas verip, gole yardımcı olmak ama bu sezon çok daha fazla şut atacağım. Taraftarlar ve hoca benden bunu istiyor. Beni daha fazla önde görebileceksiniz. Gollerle de Fenerbahçe'ye katkı sağlamak istiyorum. Geçen hafta Kasımpaşa karşısında aldığımız galibiyet çok önemliydi. Bu hafta bizi bekleyen zorluk derecesi yüksek üç maç var. Geçen hafta edindiğimiz özgüvenle, takım içindeki havanın daha iyi bir noktaya gelmesiyle oyuncuların birbirine olan inancının artmasıyla 3 maçı da kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe'de kazanmanın dışında başka düşünce olamaz. En iyi oyunumuzla sahada olacağız."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.