comScore

FutbolArena TV

Jose Sosa: "Hep beraber bir hayalimiz var ve bunu herkes biliyor"

09 Ocak 2020, Perşembe 16:53

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Trabzonspor'da takım kaptanı Jose Sosa ve kaleci Uğurcan Çakır basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyleyen Arjantinli, "Bir hayalimiz var ve bunu herkes biliyor" dedi. Sosa yeni sözleşme konusunda da açıklama yapmayan Sosa, bu işleri menajerinin sürdürdüğünü açıkladı.

Antalya kampında soruları yanıtlayan Jose Sosa, "Bizim için yeni bir yıl bekliyor. Çok hırslı çalışıyoruz. Çok hedeflerimiz var. Bu hedefleri gerçekleştirmek için sıkı bir çalışmadan geçiyoruz." dedi.

Takımda genç oyuncuların fazlalığıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Arjantinli, "Gençler kulübün hazineleri. Onlara en iyi şekilde bakmamız gerekiyor. Onların varlığı tecrübeli oyuncular için bir şans. Onların antrenman tempoları bizim antrenman tempomuzu arttırmamızı sağlayacak. Onlar da burada olmakla yetinmemeleri gerekiyor. Burada olmak onlar için belki bir hedefti. Hedefin daha büyüğü ilerisi için devam etmektir. Hem kendileriyle hem diğer tecrübeli oyuncularla birlikte sıkı bir çalışma içerisindeyiz. Onlarla birlikte geleceği oluşturmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sıkı bir çalışma içine girmeye çalıştıklarını belirten tecrübeli oyuncu, "İlk yarıda ufak detaylardan dolayı bazı maçlarda puanlar kaybettik. Bu detayları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. İkinci yarı ilk yarıdan daha zor olacak. Bunun bilincindeyiz." diye konuştu.

Teknik direktörlükten Ünal Karaman'ın ayrılması ve Hüseyin Çimşir'in gelmesinin hatırlatılması üzerine Jose de Souza, "Ünal hocamıza teşekkür etmemiz gerekiyor. Her değişim beraberinde bir zorluk getirir. Bunun bilincindeyiz. Ona yardımcı olmamız gerekiyor. Her onun hem de bizim için kolay olmayacak. Yeni bir başlangıç. Bunun bilincinde insanlar olarak güçlerimizi birleştirirsek işimizin kolay olacağını
düşünüyorum." sözleriyle birlik çağrısı yaptı. 

ŞAMPİYONLUK ŞANSI
Şampiyonluk şanslarını değerlendirmesi istenen Sosa, "İlk yarının özellikle puan açısından takımlar puan olarak bir birine yakın. 2. yarı her zaman birinci yarıdan daha zor geçer. Belki daha yukarıda da olabilirdik. Zirveden uzak değiliz. Zirveye yaklaşma şansımız var. Bunun için çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz." dedi. 

Trabzonspor Videoları