comScore

Jokey Ahmet Çelik kimdir? Gazi Koşusu'nu kazanan Ahmet Çelik nereli? Ahmet Çelik kaç yaşında? (Jokey Ahmet Çelik biyografi ve hayatı)

01 Temmuz 2018, Pazar 17:40
Jokey Ahmet Çelik kimdir? Gazi Koşusu'nu kazanan Ahmet Çelik nereli? Ahmet Çelik kaç yaşında? (Jokey Ahmet Çelik biyografi ve hayatı)

Gazi Koşusu'nu kazanan Ahmet Çelik üst üste 4. kez bu zaferi yaşayarak tarihe geçti. Ahmet Çelik'in galip gelmesinin ardından Gazi Koşusu'nu kazanan Ahmet Çelik'in hayatı merak edilmeye başlandı. Peki Ahmet Çelik kimdir? Ahmet Çelik kaç yaşında? Ahmet Çelik nereli? Ahmet Çelik'in biyografisi ve Ahmet Çelik'in hayatına dair tüm gelişmeler Ahmet Çelik için hazırladığımız haberin devamında. 

FutbolArena - 92. Gazi Koşusu'nun galibi Ahmet Çelik oldu. Ahmet Çelik üst üste 4. kez Gazi Koşusu'nda kazanarak adını tarihe yazdırdı. Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı Hep Beraber isimli safkan'ın kazanmasının ardından Ahmet Çelik'in kim olduğu araştırılmaya başlandı. 

Peki Ahmet Çelik kimdir? Ahmet Çelik kaç yaşında? Ahmet Çelik nereli? Ahmet Çelik kaç senedir jokey? Ahmet Çelik'in biyografi ve Ahmet Çelik'in hayatına dair merak ettikleriniz haberimizin devamında. 
Ahmet Çelik Gazi Koşusu'nda galip geldikten sonra yaptığı açıklamada, "Şans mı artık ben de çözemedim. Ben de inanamıyorum gerçekten çok mutluyum. Şanslı olduğumu düşünüyorum. Hep Beraber için, Mustafa Kemal Atatürk için güçlü bir alkış istiyorum." ifadelerini kullandı. 


Ahmet Çelik kimdir?


1987 Şanlıurfa Suruç doğumluyum. 9 kardeşli bir ailenin bireyi olarak, eğitimime çok fazla devam edemediğimden, Ortaöğretim'den mezun oldum. 2001 yılında ağabeyim, at sahibi Mehmet Çelik'in de ısrarı üzerine Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi'ne kaydoldum ve 2003 yılında mezun olarak 2004 yılında profesyonel olarak at binmeye başladım.


Ahmet Çelik'in biyografisi


Ahmet Çelik daha önce TJK sitesine verdiği röportajda kendisini şu sözlerle anlattı:

Her Gazi'de bir takım şanssızlıklar yaşadım. Bu kez bu şanssızlıkları yaşamamak için çok dikkatli davranmak istiyordum. Bu yıl, Kısrak Koşusu'nda Amarelise'nin öncesinde arızalanması, National'ın da ilgililerinin Sait Akson'u pas geçmesi, bende yine bir karamsarlığa sebep oldu ama, eğer bunlardan biriyle yarış koşsaydım belki Renk'e hiç binemeyecektim. Aslında her sene iyi atlar bana denk geliyordu. İlk Gazi'mde Smerç ile üçüncülük yaptıktan sonra, bir yıl sonra yanlış tercih yaparak Gazi üçüncüsü Little Gangster'e binmeyerek, yerine Lady Force isimli ata binerek aslında tercih hatası yaptım. Bir sonraki yıl ise hepinizin bildiği Matador Yaşar olayı vardı. Daha hayatının ikinci yarışında ben bu atı ekibime söyleyerek, bu atı kapalım demiştim. Teklifimizi götürdük kabul görmedi ama içimde hep bir umut vardı. Sonrasında bana şans geldi ve Sait Akson da dahil olmak üzere iki yarış kazandım. Gazi'yi de kazanacağıma çok emindim ama Gazi'ye 9 gün kala 10 gün ceza alarak bu atı da kaçırdım.

AYRINTILI BİLGİLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena haber turu (16 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.