comScore

Galatasaray Galatasaray

Johan Elmander'den derbi öncesi Beşiktaş'a gönderme

26 Şubat 2017, Pazar 18:58
Johan Elmander'den derbi öncesi Beşiktaş'a gönderme

TT Arena'da ilk Beşiktaş derbisinde attığı son dakika golünü unutamadığını belirten Elmander, Galatasaray resmi sitesine konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski İsveçli golcüsü Johan Elmander, Beşiktaş derbisi öncesi Galatasaray resmi sitesine açıklamalarda bulundu.
 

Johan Elmander'in Galatasaray - Beşiktaş derbisi açıklamaları


TT Arena'da ilk Beşiktaş derbisinde attığı son dakika golünü unutamadığını belirten Elmander, “İnanılmaz bir maçtı, son dakikada attığımız golden dolayı herkes çok mutlu olmuştu. Golün ardından köşe bayrağında tüm takım bir araya geldik, birbirimize sarılıyorduk. O golü daha sonra defalarca izledim, her defasında aynı mutluluğu hissediyorum; hâlâ tüylerim diken diken oluyor. Tamamen dolu bir stadyumda tüm takım arkadaşlarımla o sevinci yaşamak çok güzeldi. Harika bir takımdık, bunu hissedebiliyorduk; herkes birbiri için mücadele ediyordu. Bunu bilmek ve her şeyi takım olarak yapmak, sahada size her zaman ekstra bir güç verir. Biz de hep kazanmak isteyen, mücadeleyi asla bırakmayan çok iyi oyunculara sahiptik. Bence bu tip galibiyetlerin sırrı da buydu.” ifadelerini kullandı.

O sezonki başarısının sırrını açıklayan Elmander, “Ben her maça aynı konsantrasyon ve mantaliteyle hazırlanırım. Sahada sürekli %100'ümü vermek için mücadele ederim. Derbilerde, ‘şanslı adam' bendim belki. Büyük maçların havası, atmosferi farklı oluyor; ama tabii ki o karşılaşmalarda attığım goller beni çok mutlu ediyordu. Orada geçirdiğim iki sezon boyunca bize hep büyük destek verildi, neredeyse her maçı tamamen dolu tribünler önünde oynadık. İnanılmazdı. Özellikle büyük maçlarda o koca kalabalığın bizimle beraber olduğunu hissetmek harikaydı.” diye konuştu.
'BENİM İÇİN BİR NUMARA GALATASARAY"

Beşiktaş derbisini yorumlayan Elmander, “Türkiye'deki tüm kulüplere büyük saygım var; ama benim için bir numara Galatasaray! Ümit ederim, Arena'ya gelen taraftarlar, her zamanki gibi takımlarına destek olarak evlerine üç puanın mutluluğuyla dönecek. Her ne kadar zor bir maç olsa da, kazanacağımıza inanıyorum” sözlerini sarf etti.

'GALATASARAY'IN YERİ AYRI'

Elmander sözlerinin devamında, “İlk andan itibaren yaşadığım her şey özeldi. Stadyum, taraftarlar, kulüpteki her anım, etrafımda bulunan tüm insanlar… İnanılmazdı. Daha önce söylediğim gibi; Galatasaray, benim kalbimde olan bir kulüp. Sosyal medyada o özel sevgilerini hissediyorum, bu benim için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu sevgi, hayatım boyunca benimle olacak.” diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)