comScore

Joe Thompson kanseri iki kez yendi, takımını ligde tuttu

06 Mayıs 2018, Pazar 00:24
Joe Thompson kanseri iki kez yendi, takımını ligde tuttu

İngiltere 1. Lig takımlarından Rochdale takımında oynayan Joe Thompson, takımın Charlton Athletic karşısında  ligde kalmasını sağlayan golü kaydetti. 29 yaşındaki oyuncunun hikayesiyse oldukça başka. Joe Thompson'un kanseri yenmesi

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere 1. Lig takımlarından Rochdale forması giyen İngiliz orta alan oyuncusu Joe Thompson, takımını ligden tutan golü kaydetti. İngiltere 1. Lig'in son haftasında Charlton Athletic ile oynanan mücadelede Joe Thompson, attığı golle takımına hayat verdi. Joe Thompson'un hikayesiyse oldukça sıra dışı.

Rochdale takımınının İngiltere League One'da tutunmasını sağlayan Joe Thompson'un attığı golden ziayede yaşadığı trajedi daha ön plana çıktı.
 

2 kez kanseri yenen futbolcu Joe Thompson


29 yaşındaki oyuncu Joe Thompson, 2013 yılında Tranmere Rovers forması giydiği dönemde nadir görülen bir kanser türü olan nodüler skleroz hodgkin lenfoma hastası oldu. Başarılı oyuncu kemoterapiyi tedavi gördüğü için sahalardan bir süre uzak kaldı.
Joe Thompson, kanseri yendi ve kısa süre sonra sahalara geri döndü. Rochdale'e geri döndüğünde, Thompson, Rochdale'nin resmi web sitesi aracılığıyla kanserin yeniden nüksettiğini ve tedavi görmesi gerektiğini söyledi. 29 yaşındaki oyuncu Joe Thompson, bir kez daha kanseri yenerek yeniden yeşil sahalara dönmeyi başardı.

CAMİAYI SEVİNCE BOĞDU

Charlton Athletic takımına karşı son 24 dakika sahada olanbaşarılı futbolcu takımını sevince boğarken maç sonrası Sky Sports'a verdiği demeçte, “Zor bir yıl oldu. Ligde son nefesimizle kaldık" dedi.

Tıpkı kendisi gibi takımı Rochdale'yi de hayatta tutan Joe Thompson, kulüp camiasından önemli övgüler aldı. Rochdale yöneticisi Keith Hill, maç sonrası basın toplantısında, ligde kaldıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, Joe Thompson'un çabalarına minnettar kaldıklarını söyledi.

Premier Lig Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"