comScore

Joachim Löw: "Meksika karşısında büyük hayal kırıklığı yaşadık"

17 Haziran 2018, Pazar 22:07
Joachim Löw:

Almanya Teknik Direktörü Löw, Meksika mağlubiyetinin ardından konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Almanya, Dünya Kupası'nda gruptaki ilk maçında Meksika'ya 1-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından Almanya Teknik Direktörü Löw açıklamalarda bulundu. 

Meksika karşısında çok büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını söyleyen Löw, "Çok büyük hayal kırıklığına uğradık. Bizim için anormal bir durum. Çünkü neredeyse bundan önceki bütün turnuvalarda ilk maçlarda galip gelmiştik." dedi. 
"SON PASLARDA ACELE ETTİK"

İlk yarıda itiraf edelim ki, çok kötüydük. Her zamanki oyunumuzdan uzakdık. Savunmada çok fazla boş alanlar bıraktık ve rakibi savunacak zaman dahi bulamadık. İkinci yarıda Meksika kalesinde baskı kurduk ama skoru bulamadık. Son paslarda acele ettik. Kesinlikle bundan sonraki maçımızı kazanacağız. 
 

Almanya Meksika maçı kaç kaç bitti?


Almanya ve Meksika, Dünya Kupası mücadelesi kapsamında karşı karşıya geldi. Meksikanın oyunun büyük bölümünü üstün götürdüğü karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu.

Meksika Milli Takımı mücadelenin ilk yarısında 35. dakikada Lozano'nun bulduğu gol ile 1-0 öne geçti ve mücadelenin ilk yarısı bu skor ile tamamlandı.

Mücadelenin ikinci yarısı büyük çekişmeye sahne olurken Almanya Milli Takımı aradığı beraberlik golünü bulamadı ve mücadeleden 1-0 yenik ayrıldı. Meksika, Almanya karşısında aldığı 3 puan ile birlikte büyük bir avantajın sahibi oldu.

Meksika maçını kaybeden Almanya Milli Takımı için ilginç bir istatistik gün yüzüne çıktı. 1986 yılından beri açılış karşılaşmalarını kazanan Almanya, 1986 yılında kaybettiği ilk mücadelenin sonunda Dünya Kupası'nın sahibi olmuştu.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"