comScore

Joachim Löw Almanya'nın elenmesi sonrası neler söyledi?

27 Haziran 2018, Çarşamba 20:56
Joachim Löw Almanya'nın elenmesi sonrası neler söyledi?

Almanya'nın, Güney Kore'ye yenilerek Dünya Kupası'na veda etmesinin ardından Joachim Löw basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw, Güney Kore mağubiyetinin ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam Almanya'nın Dünya Kupası'na veda etmesi üzeine büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi. 

"KAZANMAYI İSTEDİK AMA..."
Kazanmayı istemedik diyemem. Takımım kazanmak için sahaya her şeyini yansıttı ama gerekli puanları alacak performansı yansıtamadık. İsveç'in önde olduğunu gördükten sonra oyunumuzu güçlendirdik ama bunun da baskısını hissettik. Rahat oyun oynama mantalitesini kaybettik. Baskı altına girince klas oyunumuzu ortaya koyamadık. Dolayısıyla böyle bir sonucu hak ettik diyebilirim. 

"YENİLGİYİ KABUL ETMEK ZORUNDAYIZ"

Bizim için bu gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığı. Turnuvaya çok iyi hazırlanmıştık ve son şampiyon olarak yeni bir şampiyonluk kazanmak için buraya gelmiştik. Ancak şimdi şunu görüyoruz ki, çok üst sınıf bir oyun ortaya koyamadık. Bugün de birçok pozisyon bulduk gol atmak için değerlendiremdik. Ders çıkarıp, pişmanlık duyacağımız bir şey bu. Genellikle finallere kadar giden bir takımız. Ancak normalde bizden beklenen performansı ortaya koyamadık. Bu durumu kabul etmek zorundayız. Durumu olduğu gibi kabul etmek zorundayız. Bunun bir yenilgi olduğunu kabul etmek zorundayız. 

LÖW'DEN İSTİFA SORUSUNA YANIT

Soyunma odasında ölümcül bir sessizlik hakimdi. Herkes çok üzgündü. Sorumluluk bana ait. Takımda kalacak mıyım? Şu anda ne yapacağımı bilmiyorum. Bu soruyu cevaplayamıyorum. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.