comScore

Japonya Teknik Direktörü Nishino'dan tepkilere cevap: "Mecburdum"

28 Haziran 2018, Perşembe 23:29
Japonya Teknik Direktörü Nishino'dan tepkilere cevap:

Japonya Teknik Direktörü Nishino, Polonya maçının son dakikalarında rakibin üzerine gitmeyip top çevirmeleri üzerine gelen tepkiler hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Japonya'nın grupta oynadığı Polonya maçının son dakikalarında, fair play-statüsü nedeniyle gruptan çıkmasının kesinleşmesinden dolayı top çevirmeye başlaması tribünlerden büyük tepki gördü. Bu durum maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Japonya Teknik Direktörü Nishino'ya yöneltildi. 

Japonya Teknik Direktörü Nishino karşılaşmanın ardından yaptığı basın toplantısında, maçın son dakikalarında görüntü hakkında şu ifadeleri kullandı:
"Topu kontol etmek ciddi bir karardı. Ancak o durumda bir şeyler ters gidebilirdi. Oyunu kontrol altına aldığımızdan emin olmalıydım. Elbette Polonya'nın kazanmasına izin vermek istemdik ama rakibimiz mümkün olduğunca atak yapmaya çalıştı. Dengeyi korumak önemliydi. Belki bu yüzden insanlar beni suçlayacaktır ama o kritik anda başka planım yoktu. Taraftarların ıslık çaldığını, tepki gösterdiğini biliyorum. Üzgünüm ama ben tam olarak buna karar verdim."

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.