comScore

Galatasaray Galatasaray

Jan Olde Riekerink'ten derbi öncesi çarpıcı sözler

22 Eylül 2016, Perşembe 13:40
Jan Olde Riekerink'ten derbi öncesi çarpıcı sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Beşiktaş derbisinin kulüp ve taraftar için anlamının büyük olduğunu söyledi.

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

"HER GEÇEN GÜN DAHA İYİ OYNUYORUZ"
Camia açısından Beşiktaş derbisinin önemli bir değer taşıdığını belirten Riekerink, "Sıradan bir maç değil. Biz taraftarlarımızı mutlu etmek için oynuyoruz. Deplasman taraftarının olmaması maçı daha az çekici kılıyor. Umarım bugün çıkacak karar olumlu olur ve taraftar deplasmanda yanımızda olur" dedi.

Her geçen gün daha iyi bir takım olduklarını belirten Riekerink, "Top bizdeyken her geçen gün daha iyi oynuyoruz. Beşiktaş maçında da en büyük avantajımız bu. Sabırlı şekilde pas yapıyoruz. Süper Kupa'yı kaybetmiş bir Beşiktaş var. Kendi sahalarında ilk derbileri olduğu için baskılı olacaklardır" dedi.

"DE JONG İLE İLGİLİ ŞÜPHELERİM VAR"

Derbide bazı değişikliler yapacağını belirten Riekerink, De Jong ile ilgili de konuştu. Riekerink, "Nigel de Jong Kayseri maçında bir sakatlık geçirdi ve süreci atlattı. 18'de olması düşünülüyordu ama yine benzer sakatlık yaşadı. Şu anda kendisiyle ilgili kafamda şüphelerim var. 7 maçtır kaybetmeyen bir Galatasaray var ama bazı değişiklikler olabilir" ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ'A SAYGIMIZ VAR"

Beşiktaş'a büyük saygı duyduklarını belirten Riekerink, "Geçen sene 28 puanlık fark vardı. Ama şimdi her şey farklı. Kendimize güvenimiz tam. Takımdaki herkese güvenim sonsuz. Beşiktaş maçı sonrası herhangi bir kupa yok ama yine aynı motivasyonla oynayacağız" şeklinde konuştu.

"OYUNCULARIMA GÜVENİYORUM"

Sneijder ile ilgili konuşan Riekerink, "Sneijder'in daha önce attığı golleri hepimiz biliyoruz. Sneijder'e verdiğim ilk görev takımı yönlendirmesi. Ve o da bunu iyi yapıyor" dedi.

Riekerink, Beşiktaş derbisini kazanmak istediklerini belirterek, "Bugün çıkacak kararla taraftarımız bizimle stadda olursa, Ben takımıma ve ekibime galibiyet için güveniyorum. Kazanmak istiyoruz çünkü teknik heyetime, oyunculara ve içinde bulunduğumuz sürece güveniyorum" şeklinde konuştu.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.