comScore

Galatasaray Galatasaray

Jan Olde Riekerink'in Beşiktaş planı

22 Eylül 2016, Perşembe 11:36
Jan Olde Riekerink'in Beşiktaş planı

Galatasaray'da Riekerink'in Beşiktaş derbisi için planları hazır.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink, Beşiktaş derbisinin planlarını yapmaya başladı.

Hollandalı teknik adam, De Jong'un dev derbiye yüzde 100 hazır olmaması halinde "Kazanan kadro bozulmaz" felsefesini sürdürecek. Riekerink'in De Jong yetişirse planı "orta sahayı üçleme" olacak. Beşiktaş derbisine son haftalarda sahaya sürdüğü ilk 11 ile çıkma eğiliminde olan Riekerink, De Jong'un hazır olması ve bu maçı kaldırabilecek fizik gücüne erişmesi halinde sürpriz hamleye imza atacak. 
GALATASARAY'IN DERBİ 11'İ NASIL OLACAK?

İlk 11'in kısaca 10'u garanti… Sadece De Jong oynayabilecek düzeye gelirse Riekerink, merkezi 3'leyip Beşiktaş'a karşı daha güçlü bir orta saha hattı ile çıkma planını gündemine aldı. De Jong oynayabilirse Yasin ilk 11'den kesilecek ve orta sahada Selçuk-Tolga-De Jong üçlüsü görev yapacak

Riekerink'in netleştirdiği konulara gelirsek

1- Perşembe günü Galatasaray takımı ile antrenmana çıkacak olan Podolski, Beşiktaş derbisinde oynayabilecek düzeyde olsa da Riekerink, Alman futbolcuya kesin olarak ilk 11'de görev vermeyecek.

2- Riekerink'in sağ bekteki tercihi yine Sabri Sarıoğlu olacak. Cavanda, sakatlığını atlatıp 10 gündür sarı kırmızılı takımla çalışsa da Riekerink, bu futbolcunun maç eksiği nedeniyle derbide yine Sabri'yi oynatacak.

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.