comScore

İzmir'de deprem mi oldu? İzmir depremi merkez üssü neresi? İzmir'de deprem saat kaçta oldu? (İzmir'de deprem kaç şiddetinde oldu?)

07 Kasım 2018, Çarşamba 14:39
İzmir'de deprem mi oldu? İzmir depremi merkez üssü neresi? İzmir'de deprem saat kaçta oldu? (İzmir'de deprem kaç şiddetinde oldu?)

7 Kasım 2018 Çarşamba günü İzmir'de deprem meydana geldi. İzmir depremi saat kaçta oldu? İzmir depremi merkez üssü neresi? İzmir'de yaşayan vatandaşları ilgilendiren İzmir depremiyle ilgili tüm gelişmeler haberimizde. 

FutbolArena - Son dakika İzmir'de deprem! İzmir'de deprem mi oldu? İzmir'de saat kaçta deprem oldu? İzmir depremi merkez üssü neresi? Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre İzmir depreminin bilgileri verildi. İzmir'de Karaburun İlçesi'nde meydana gelen depremin ardından can ve mal kaybı olup olmadığı merak ediliyor. 


7 Kasım 2018 İzmir depremi son dakika


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, bugün saat 13.38'de, merkez üssü Karaburun'a yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta, Ege Denizi olan, Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


 

Deprem nedir?


Yerkabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yeryüzeyini sarsma olayına "DEPREM" denir. Deprem, insanın hareketsiz kabul ettiği ve güvenle ayağını bastığı toprağın da oynayacağını ve üzerinde bulunan tüm yapılarında hasar görüp, can kaybına uğrayacak şekilde yıkılabileceklerini gösteren bir doğa olayıdır. Depremin nasıl oluştuğunu, deprem dalgalarının yeryuvarı içinde ne şekilde yayıldıklarını, ölçü aletleri ve yöntemlerini, kayıtların değerlendirilmesini ve deprem ile ilgili diğer konuları inceleyen bilim dalına "SİSMOLOJİ" denir.
DEPREM SON DAKİKA HABERLERİ

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.