comScore

İzmir'de deprem! Can kayıplarımız açıklandı

30 Ekim 2020, Cuma 16:02
İzmir'de deprem! Can kayıplarımız açıklandı

Mekez üssü İzmir olan ve çevre illerde de hissedilen bir deprem meydana geldi. Son dakika deprem haberleri ve İzmir'd toplanma alanlarıyla ilgili bilgileri derledik.

FutbolArena - Merkez üsü İzmir olan ve İstanbul, Brsa, Manisa, Aydın, Antalya, Çanakkale gibi birçok ilde hissedilen bir deprem meydana geldi. Yapılan açıklamada depremin 6.8 şiddetinde olduğu belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanları depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Deprem toplanma alanları, depremde nreye gidilecek, deprem toplanma yeri İzmir, İzmir deprem alanları, İzmir deprem yardımı gibi aramalar yapan vatandalarımız için tüm bilgileri hazırladık.

31 EKİM 2020 - CUMARTESİ SON DAKİKA HABERLERİ
AFAD: "Deprem sonrasında, 37'inin büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, toplam 521 artçı sarsıntı yaşanmıştır. SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 26 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; 831 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmalar tamamlanmış olup; kalan 8 binada çalışmalar devam etmektedir."

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Yaraları hep birlikte saracağız. İzmir genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık.

Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız." ifadeleri kullanıldı.

İzmir'de deprem toplanma alanları nerede? İzmir deprem son dakika


Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre Ege Denizi'nde 6.8 şiddetinde bir deprem meyana geldi. İzmir'de Bayraklı ve Bornova'da birçok binanın yıkılmasına neden olan deprem, Seferihisar bölgesinde de denizin taşmasına neden oldu. İşte son dakika deprem açıklamaları:

İZMİR DEPREM TOPLANMA ALANLARI İÇİN TIKLAYIN!

15:30 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "Bornova ve Bayraklı'da bazı binalarda yıkım oldu. Bunun dışında başka ilçelerimizden yıkım ihbarı gelmedi. Bayraklı ve Bornova'da vatandaşlarımız binaların içine girmesin." (NTV)

15:47 Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin: "Açıkta olan balıkçılardan haber alınamıyor. Su basan evler var. Deniz taşmış durumda." (NTV)15:55 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Bornova ve Bayraklı'da 5 binanın yıkıldığı bilgisini aldık. Enkaz altında olan vatandaşlarımız var. Hemen gerekli çalışmaları başlattık."

15:58 Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal: "Şu anda bize gelen ihbarlara göre 10'a yakın bina yıkılmış durumda. Birçok binada hasar var. Vatandaşlarımız panik halde. Trafik kitlenmiş durumda. 10 dakikalık yola 1 saattir gidemedim." (NTV)

TJK'DEN DEPREMZEDELER İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

16:11 Türkiye Jokey Kulübü: "Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız için İzmir'in Buca ilçesinde bulunan Şirinyer Hipodromumuz, misafirlerimizin konaklama ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına tüm imkânlarıyla açık olacaktır."

İSTANBUL VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

15:20 İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili herhangi bir olumsuz durumun bildirilmediğini belirterek, "İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili şu ana kadar bir olumsuzluk bildirilmemiştir." dedi.

AFAD'DAN ÖNEMLİ UYARI
AFAD: "Depremlerde ve acil durumlarda iletişimin kesilmemesi için internet tabanlı haberleşme uygulamaları ve SMS'i tercih edin."

ALTAY BAŞKANI Özgür Ekmekçioğlu: (beIN Sports)

Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ben de ofisteyim. Şiddetli bir şekilde hissettik. Maalesef bölgede eski yapıların bazılarında yıkılmalar ve hasarların olduğunu duyuyoruz. Telefon trafiği içerisindeyiz. Şu anda çok şükür tesislerimizde sorun yok. Çocuklar o sırada antrenmandaydı. Herkes tabii panik süreci yaşadı ailelerinden dolayı. Ambulans, itfaiyeler yola çıkacağı zaman yolun boş olması avantaj sağlayacaktır. Kimse panikle bir şey yapmasın. Tek yürek olup, birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekiyor. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)