comScore

İzmir seçim sonuçları CANLI - İzmir Cumhurbaşkanlığı oy oranı 2018 İZLE

24 Haziran 2018, Pazar 16:42
İzmir seçim sonuçları CANLI - İzmir Cumhurbaşkanlığı oy oranı 2018 İZLE

İzmir seçim sonuçları açıklandı mı? İzmir seçimlerinde hangi parti önde çıktı? İzmir Cumhurbaşkanlığı seçiminde önde olan aday hangisi? İzmir seçim sonuçlarını canlı olarak takip edebilir miyim? İzmir seçim sonuçları canlı izle seçeneği haberimizde mevcut. İzmir seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan kaç oy aldı? Muharrem İnce İzmir seçimlerinde oy oranı kaç oldu? Meral Akşener İzmir oy oranı, Selahattin Demirtaş İzmir oy oranı kaç? Son dakika seçim sonuçları 2018 haberimizde.

İzmir seçim sonuçları! 2018 İzmir seçim sonuçları belli oldu mu? İzmir seçimlerinde hangi parti daha çok oy aldı? Ak Parti seçimlerde İzmir özeline ne kadar oy aldı? İzmir CHP seçim sonuçları 2018 ne oldu? İzmir seçim sonuçlarını canlı izle olarak arayan vatandaşlar için İzmir canlı seçim sonuçlarını sizlere hazırladık. 24 Haziran seçimlerinde kazanan parti hangisi oldu? Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı, FOX TV ve Halk TV gibi platformlar üzerinden İzmir seçim sonuçlarını canlı olarak takip edebilirsiniz. 
 

Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak için kaç oy almak gerekiyor?


Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6 aday yarışacak. Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek seçimleri kazanabilmek için aday oldular. 27. dönem Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurt içinde toplam 56 milyon 342 bin 263 kişi oy kullanabilecek. Seçimi kazanabilmek için bir adayın ilk turda yüzde 50 oyun üzerinde oy alması gerekiyor. Eğer böyle bir durum gerçekleşmezse seçimler 2. tura kalacak. Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri ise 8 Temmuz'da yapılacak ve vatandaşlar bir kez daha sandığa gidecek.

SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR!
 

2018 İzmir seçim sonuçları - İzmir seçimlerinde kim önde? (İzmir seçimi kim kazandı?)


24 Haziran 2018 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hangi aday ve parti önde çıktı İzmir seçim sonuçlarını öğenmek isteyen vatandaşlar haberimizi okuyarak İzmir seçimleri 2018 sonuçlarını rahatlıkla takip edebilirler. 
Seçim sonuçları açıklandığı anda sonuçlar aşağıda olacak.

İZMİR SEÇİM SONUÇLARI 2018

CHP: 41,8
AKP: 28,2
HDP: 11,4
İYİ PARTİ: 11
MHP: 6,3

İZMİR CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUCU
SEÇİM SONUÇLARI 2018 ANADOLU AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 İHLAS HABER AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 DEMİRÖREN HABER AJANSI CANLI TAKİP

SEÇİM SONUÇLARI 2018 FOX TV CANLI TAKİP


İzmir seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak? (24 Haziran seçimleri)


Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Türkiye'de bugün yapılan seçim için 60 ülkedeki 123 temsilcilikte kullanılan ve tamamı Türkiye'ye getirilen oyların saklandığı ATO Kongre Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Güven, yurt dışı oyların da Türkiye'deki sandıklarla saat 17.00 itibarıyla açılacağını hatırlatarak, “İnşallah akşam da sağlıklı bir şekilde sonuçları açıklarız. Geçen seçimlerde aşağı yukarı saat 23.00 civarında açıkladık. Yine ümidimiz saat 24.00'ten önce açıklamak." dedi.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.