comScore

İzmir oy verme saatleri - İzmir'de saat kaçta oy kullanılır? İzmir'de saat kaça kadar oy kullanılır?

24 Haziran 2018, Pazar 09:21
İzmir oy verme saatleri - İzmir'de saat kaçta oy kullanılır? İzmir'de saat kaça kadar oy kullanılır?

İzmir'de saat kaçta oy kullanacağız? İzmir'de saat kaça kadar oy kullanabilirim? İzmir oy verme ve İzmir oy kullanma saatleri kaç? İzmir'de yaşayan vatandaşlar 24 Haziran seçim günü İzmir'de oy verme ve İzmir'de oy kullanma saatlerini internet ortamında araştırıyor. İzmir'de oy kullanacak olan vatandaşlar için son bilgiler haberimizde. 

FutbolArena - 24 Haziran seçim günü İzmir'de yaşayan ve oy kullanacak olan vatandaşlar İzmir'de saat kaçta oy verileceğini araştırmaya başladı. Peki İzmir'de oy verme saatleri kaç? İzmir'de saat kaçta oy kullanılacak? İzmir'de oy kullanacak vatandanşlar için İzmir oy verme saatleri ve İzmir oy kullanma saatleri dışında oy verirken nelere dikkat edilmesi gerektiğine haberimizden yanıt bulabilirsiniz. İzmir'de oy verecek olan vatandaşlar İzmir oy kullanma saatleri ve diğer tüm ayrıntılar. 


İzmir'de kaçta oy kullanabilirim? (İzmir oy kullanma saatleri)


Seçimde oy verme saatlerine ilişkin YSK kararı da Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy verme günü olan 24 Haziran 2018 Pazar günü, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda ise 8 Temmuz 2018 Pazar günü tüm yurtta oy verme başlangıç ve bitiş saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi. Saat 17:00'da sandıklar kapanacak ve YSK tarafından sayım işlemine geçilecek. Televizyon ekranlarına yansıtılacak seçimin sayım işleminin akşam saat 23:00'e kadar sürmesi bekleniyor.

NEREDE OY KULLANACAKSINIZ: Seçmenler kayıtlı oldukları sandıklarda oy kullanabilecek. Oy vermeye seçmen bilgi kağıdınızla gidin. Seçmen kağıdınız ulaşmadıysa YSK'nın sitesinden, e-devlet kapısından veya Seçmen Sorgulama mobil uygulamasından oy kullanacağınız yeri öğrenebilirsiniz.


TC NUMARALI KİMLİĞİNİZİ UNUTMAYIN: Oy verme günü yanınıza seçmen bilgi kağıdının yanısıra Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarasını taşıyan; TC Kimlik Kartı, nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensubu mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgeyi yanınızda bulundurmayı unutmayın.

BELGELERİNİZİ VERİN: Oyunuzu kullanırken sandık kurulu görevlisine kimliğinizi verin. Görevli seçmen listesinde isminizi bulur ve kontrollerini yaptıktan sonra oy pusulası, zarf ve mührü size vererek kabinde oyunuzu kullanmanızı ister.

İMZA ATILMALI: Zarfı sandığa attıktan sonra sandık seçmen listesinde adınızın bulunduğu yerin karşısına imzanızı atın.

SEÇİM GÜNÜ MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)