comScore

İzlandalı Bakan üzüntülerini dile getirdi! Mehmet Kasapoğlu ile görüştü

13 Haziran 2019, Perşembe 13:05
İzlandalı Bakan üzüntülerini dile getirdi! Mehmet Kasapoğlu ile görüştü

EURO 2020 Elemeleri maçı öncesi İzanda havalanında Milli Takım kafilemize uygulanan skandal tavırla ilgili İzlandalı Bakan Lilja Dögg Alfredsdottir, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptığı görüşmede üzüntülerini dile getirdi.

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde İzlanda'ya 2-1 mağlup olan Milli Takımımız, maç öncesi gittiği İzlanda'da skandal bir tutumla karşı karşıya kalmıştı. Milli futbolcularımız saatlerce havaalanında bekletilmiş ardından Emre Belözoğlu'na fırça uzatılmıştı. Yaşanan olayların ardından İzlanda'ya giden Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzlanda'dan Spordan Sorumlu Bakan Lilja Dögg Alfredsdottir ile görüştü. 

İZLANDALI BAKAN ÜZÜNTÜLERİNİ DİLE GETİRDİ
İzlanda'da yaşanan skandal sonrası acil bir şekilde bu ülkeye giden Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, İzlanda'nın Spordan Sorumlu Bakanı Lilja Dögg Alfredsdottir'i Milli Takım'ın kamp yaptığı otele davet etti. TFF başkanı Nihat Özdemir'in de katıldığı toplantıda, Lilja Dögg Alfredsdottir havaalanındaki tavır nedeniyle Bakan Kasapoğlu ile yaptığı görüşmede üzüntülerini dile getirdi.

Lilja Dögg Alfredsdottir, kırmızı beyaz kıyafet seçimiyle de jest yaptı.
 

Türkiye, İzlanda'ya NOTA verdi mi? NOTA vermek ne demek? 


Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde İzlanda ile mücadele edecek olan Milli Takımımız, İzlanda'da havaalanında skandal bir tutumla karşılaşmıştı. İzlandalı yetkililer, saatlerce Milli Takım kafilesini havaalanında bekletti. Bu tavır sonrası Türkiye harekete geçti. Milli takımın havalimanında saatlerce bekletilmesi sonrası Norveç elçiliği aracılığıyla İzlanda'ya nota verildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI VE DIŞİŞLERİ'NDEN TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Milli takımımıza İzlanda'da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimizin milli takımın yanındadır."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Milli takımımıza yapılanlar bir nevi şiddettir. İzlanda makamları bu 'ilkel' uygulama için özür dilemelidir. Bu yanlışı telafi edecek adımlar atmalıdır."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)