comScore

İzlanda'dan Türkiye maçı öncesi flaş açıklama: 'Ceza alabiliriz!'

11 Haziran 2019, Salı 18:15
İzlanda'dan Türkiye maçı öncesi flaş açıklama: 'Ceza alabiliriz!'

İzlanda cephesinden bu akşam oynanacak maç öncesi açıklama geldi. Havaalanında yaşanan skandal ve Emre Belözoğlu'na röportaj esnasında bulaşık fırçası uzatılması konusuyla alakalı taraftarların maça fırçayla gelme düşünceleri olduğu belirtildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Euro 2020 elemelerinde İzlanda ile Türkiye arasında oynanacak maç öncesi İzlanda cephesi, havaalanında yaşanan skandaldan dolayı endişeli. Yapılan açıklamalarda taraftarların maça bulaşık fırçasıyla gelmeyi düşündüklerini fakat buna engel olunacağı ifade edildi. 


İzlanda - Türkiye maçı son dakika haberleri


KSİ güvenlik temsilcisi Reynisson, Türkiye maçı öncesi taraftarların maça fırçayla gelmeyi düşündüklerini fakat bunu engelleyeceklerini söyledi. 

Reynisson İzlanda basınına yaptığı açıklamada, "Türkler bu konuda çok tepkili ve olaya ciddi bakıyor. Ayrıca UEFA nezdinde bu ceza gerektiren bir suç. Görüntülere de yansıması halinde bu olay bizim başımızı ağrıtrabilir. Suç kabul edilmesi halinde İzlanda bundan zarar görecektir." dedi. 

Öte yandan İzlanda Dışişleri Bakanı Thordarson ise bu sabah Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü. Thordarson sonrasında ülke basınına yaptığı açıklamada, "Türk hükümetinin bize verdiği cevaba şaşırdığımı söyledim. Tepkileri ciddiye alıyor ve bu konuyla yakından ilgileniyoruz. İzlandalılar misafirperverdir ve biz milletler arası ilişkileri iyi tutmaya çalışıyoruz." dedi. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.