comScore

İzlanda Milli Takımı, Türkiye'ye geldi! Havalimanı'nda merak edilen konu

13 Kasım 2019, Çarşamba 14:37
İzlanda Milli Takımı, Türkiye'ye geldi! Havalimanı'nda merak edilen konu

EURO 2020 Elemeleri'nde Türkiye ile karşılaşacak olan İzlanda, İstanbul'a geldi.

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde Türkiye ile karşılaşacak olan İzlanda Milli Takımı, cumartesi gününden bu yana kamp yaptığı Antalya'dan İstanbul'a geldi. İzlanda'da Milli Takımımıza karşı skandal bir karşılama yapılmış ve futbolcularımıza tuvalet fırçası uzatılmıştı. İzlanda kafilesi ise Türkiye'de kısa bir süre içerisinde havalimanından ayrılarak takım otobüsüne bindi. 

İZLANDA'DA SKANDAL KARŞILAMA
Milli takım, H Grubu'ndaki 4'üncü maçında İzlanda ile 11 Haziran 2019 Salı günü karşı karşıya gelmiş ve sahadan 2-1 mağlup ayrılmıştı. Karşılaşma öncesi milli takım kafilesine yönelik skandal uygulama büyük tepki çekmişti.

8 Haziran Cumartesi günü Konya'da oynanan Fransa maçının ardından özel uçakla Keflavik Uluslararası Havalimanı'na giden milli takım kafilesi, ülkeye girişi sırasında İzlandalı görevliler tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletilmişti. Yaşananlar büyük gerginliğe neden olurken, ay-yıldızlıların kaptanı Emre Belözoğlu havalimanı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladığı sırada, Belçikalı 26 yaşındaki Corentin Siamang deneyimli futbolcuya fırça uzatmıştı. Olayların üzerine tuz biber eken davranış Türkiye ile İzlanda arasında diplomatik krize neden olmuştu. Milli takım, havalimanındaki skandalın ve uzun bekleyişin ardından otobüsle başkent Reykjavik'e geçerek kamp için otele yerleşmişti.

İzlanda ise 4 gün önce geldiği Antalya'da hiç bir sorun ile karşılaşmadı. İzlanda milli takım kafilesi bugün Antalya'da İstanbul'a uçarken, normal iç hatlar gelişten çıkış yapan İzlanda ekibi konaklayacağı otele geçti.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)