comScore

İzlanda cephesi: "Türkiye'nin ne yapacağını biliyorduk'

12 Haziran 2019, Çarşamba 00:26
İzlanda cephesi:

İzlanda cephesinde teknik direktör Erik Hamren ve futbolcular A Milli takımımızla oynadıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Euro 2020 elemelerinde A Milli takım deplasmanda İzlanda'ya 2-1 mağlup oldu. Maçın ardından İzlanda Teknik Direktörü Erik Hamren, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. 

"TÜRKİYE'NİN GOLÜ YÜZÜMÜZE TOKAT GİBİ GELDİ"
İlk yarı gerçekten çok iyiydik. Çok güzel oynadık. Savunmada kuvvetli durduk. Birçok pozisyona girdik hücumda da. Daha sonra Türkiye, kornerden 2-1'i buldu ve yüzümüze tokat gibi geldi. Esasında soyunma odasına 3-0 girmeliydik. İkinci yarıda zor bir maç oldu. "TÜRKİYE İYİ TAKIM AMA BİZ BİRLİKTE HAREKET ETTİK VE KAZANDIK"

Türkiye iyi bir takım ve iyi oyuncuları var. Biz takım olarak birlikte durmaya çalıştık. Bizim için kazanmak önemliydi. 

GUDMUNDSSON'UN AÇIKLAMALARI

"Güzel bir oyun planımız vardı. Nasıl oynayacağımızı belirlemiştik. Buna uygun bir şekilde oynadık. Türkiye'nin nasıl oynayacağını biliyorduk. Oyun planlarında gayet iyiydik. Daha sonra üst üste 2 gol bulduk. Neticede de galibiyeti hak ettik." 

SIGURDSSON: "DURAN TOPLARDA BAŞARILIYIZ"

"Oyun planımıza sadık kaldık. 2 gol attıktan sonra Türkiye biraz daha atak oynadı tabi ama biz iyi mücadele ettik. Oyun planımıza sadık kaldık." 


Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)